“Negācijas mani neinteresē”

“Laikrakstu “Malienas Ziņas” abonēju jau sen,” teic apeniete Rūta Pilskalne, kad laikraksta redakcijā izdarījusi pasūtījumu nākamajam gadam.

Rūta Pilskalne sevi par apenieti sauc kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem, kad apprecējusies un ar ģimeni pārcēlusies uz šo mazpilsētiņu. Tur piedzimuši četri dēli, kas tagad jau savā dzīvē, un meita Santa, kas ar meitiņu dzīvo pie vecākiem. Rūtas kundze visu mūžu veltījusi darbam tirdzniecībā, bet vīrs Indulis turpat patērētāju biedrībā bijis autovadītājs. Tagad, lai nav garlaicīgi, tiek apkopta sava neliela bioloģiskā saimniecība, kurai visu nepieciešamo sagādāt palīgā nāk arī dēls Andris.

Brīvajā laikā ģimene labprāt lasa dažādus preses izdevumus. Pārmaiņus tiek abonēti žurnāli “Ieva”, “Ievas veselība”, “Ievas virtuve” un vietējais laikraksts “Malienas Ziņas”. Kad laikraksts nonāk Pilskalnu ģimenes pastkastē, notiek sacensība, kuram pirmajam izdosies to izlasīt.

“Saņemot laikrakstu, vispirms to pāršķirstu, pārlasu virsrakstus un mēģinu saprast, kuru no publikācijām lasīšu pirmo. Man patīk intervijas ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, dzejas lappuse, izlasu un variējot pielietoju savā virtuvē Brigitas “Kēķa stāstu” receptes. Aizraujos arī ar krustvārdenīšu risināšanu, labprāt minētu vēl vairāk.

Vīram vietējā laikrakstā interesē “Ķēķa stāsti” – es smejos, ka viņš ir pārtikas fans, bet labprāt lasa arī ceļojuma aprakstus. Informāciju par notiekošo mūspusē no “Malienas Ziņām” saņemam pietiekoši, par plašāka mēroga jaunumiem mēdzam lasīt interneta ziņu portālos. Man ļoti interesē arī raksti par medicīnu, taču no specializēto preses izdevumu abonēšanas esmu atteikusies, jo tie ir pārpildīti ar reklāmām,” atklāj Rūtas kundze.

“Malienas Ziņām” nereti pārmet to, ka publikācijās dominē pozitīvisms. Jautāta par to, vai Pilskalnu ģimene laikrakstā vēlētos vairāk lasīt par konfliktiem, negācijām un, piemēram, novada domes deputātu nesaskaņām, Rūtas kundze atbild strikti: “Pilnīgi neinteresē, tas man izraisa dusmas. Jebkurā iestādē tiek risināti dažādi jautājumi, cilvēki strīdas un katrs cenšas pierādīt savu taisnību, tomēr šie strīdi nebūtu jāpublisko, tas nav ētiski. Priecājos, ka Apes novada domē deputāti un darbinieki prot strīdēties aiz aizvērtām durvīm!”

Aivita Lizdika