“Bez avīzītes vairs nevarētu dzīvot”

Laikraksts “Malienas Ziņas” jaunannietes Dzintras Caunes mājās ir ļoti gaidīts viesis, un arī tagad Dzintras kundze to jau abonējusi nākamā gada pirmajiem sešiem mēnešiem.

Kad Dzintru Cauni uzrunāju, viņa nevilcinoties atbild: ”Ziniet, jūsu avīze ir ļoti laba! Un to atzīstu ne tikai es, bet arī manas draudzenes no Madonas un Gulbenes novadiem, kas, atbraukušas ciemos, ieskatās laikrakstā un salīdzina to ar savu novadu izdevumiem, kur tomēr neesot tik bagātīgs informācijas klāsts. Arī es bez avīzītes vairs nevarētu dzīvot.”

Sagaidot “Malienas Ziņu” jaunāko numuru savā pastkastē, Dzintras kundze metot visus darbus pie malas un ķeroties pie lasīšanas. Vispirms avīzīti pāršķirstot, apskatot piedāvāto lasāmvielu un fotogrāfijas, bet tad izlasot visas lappuses no sākuma līdz beigām. Visvairāk viņai interesējot uzzināt par darbu lauku saimniecībās, mūspuses vēsturiskajiem notikumiem un cilvēku dzīves stāstiem. Izlasījusi laikrakstā, Dzintras kundze priecājas par Mārtiņa Augstkalnieša saimniecību, kas ieguvusi šī gada “Sējējs” balvu, piebilstot, ka Augstkalnieša kungs esot ne vien strādīgs, bet arī izpalīdzīgs un šo apbalvojumu patiešām pelnījis. Ar interesi viņa lasījusi arī par stādaudzētavu “Ievugravas”, kas darbojas Jaunannas pagastā, gaidītas ir arī tās lappuses, kas stāsta par dzīvi kādā no mūsu novada pagastiem rubrikā “Viena diena pagastā”, bet sporta lappusē saņemama informācija par jauniešu sasniegumiem, kas arī neesot mazsvarīgi. ““Malienas Ziņās” patiešām atrodama vispusīga informācija, sākot no pašvaldības ziņām, kas atspoguļo pilsētā un laukos paveikto, līdz pat ziņām par aizsaulē aizgājušajiem. Piemēram, no laikraksta uzzināju, ka uzbūvēts jauns gājēju tilts, tādēļ tagad ar prieku pa to vienmēr dodos uz kapsētu, sajūsminos par atjaunoto Alūksnes tautas namu, lasu un priecājos par to, ka Alūksnē un Veclaicenē uzcelts skatu tornis, no kurienes tūristiem vērot apkārtnes skaistākās vietas, apbrīnoju Kalncempju Viktora Ķirpa Ates muzeja darbinieku veikumu un daudz ko citu. Tomēr visvairāk gribas zināt par sava gadagājuma cilvēkiem, kā viņi dzīvo. Pagasti kļuvuši tukši – daudzu vairs nav starp dzīvajiem, bet jaunie aizbraukuši peļņā uz ārzemēm,” spriež Dz. Caune.

Klusajās lauku mājās “Degšņos” Dzintra Caune nu dzīvo vairs tikai divatā ar meitu Baibu, bet laikraksts “Malienas Ziņas” šeit abonēts jau kopš neatminamiem laikiem, kad dzīvi bijuši arī pārējie ģimenes locekļi. Kad Baiba, apkopusi gotiņu, pārnākot no kūtsdarbiem, mamma mēdzot viņai no avīzītes palasīt priekšā ko interesantu.

Aivita Lizdika