“Ļoti gaidām katru jaunāko laikraksta numuru”

Maija un Māris Arāji dzīvo Jaunalūksnes pagasta “Mazupē”. Ģimene vietējo laikrakstu “Malienas Ziņas” abonē jau sen. Kad Maija Arāja (attēlā) iegriezusies redakcijā, lai pasūtītu kārtējo laikraksta abonementu, iztaujāju viņu par ģimenes lasīšanas ieradumiem.

M. Arāja pastāsta, ka laikā, kad abiem ar vīru beigušās aktīvās darba gaitas, pārdevuši dzīvokli pilsētā un tagad saimnieko savā lauku mājā Jaunalūksnes pagastā. Vīrs ir aizrautīgs mednieks un makšķernieks, bet viņa pati priecājoties par blakām esošo mežu, kur aug skaistas un smaržīgas zemenes, mellenes un brūklenes. Maija savulaik strādājusi Alūksnes pastā, kur, kāpjot pa karjeras kāpnēm, nokļuvusi līdz pat pasta nodaļas priekšnieces amatam, tādēļ viņai ir saprotama gan preses abonēšanas, gan piegādes sistēma.

Arāju mājās tiek abonēts vietējais laikraksts “Malienas Ziņas” un “Latvijas Avīze”, bet citi interesējošie izdevumi iespēju robežās tiekot pirkti mazumtirdzniecības punktos.

Jautāta par to, kas vietējā presē interesē visvairāk, viņa atbild, ka izlasot pilnīgi visu. “Abi ar vīru ļoti gaidām katru jaunāko laikraksta numuru savā pastkastītē. Kad pastniece to atved, gandrīz vai sacenšamies, kurš no mums pirmais to pāršķirstīs. Avīzītei nonākot pie manis, vispirms ar acīm “pārskrienu” visas lapas, sākot no pēdējās. Savukārt, kad ķeros klāt nopietnai lasīšanai, sāku no pirmās lappuses, un tad visu pēc kārtas. Laikraksts taču raksta par vietējiem notikumiem, pašvaldības lēmumiem, dzīvi laukos un pilsētā, policijas ziņas, un to visu zināt ir ļoti svarīgi!” domā Arājas kundze piebilstot, ka policijas ziņās gan tomēr vajadzēja atšifrēt arī likuma pārkāpēju uzvārdus, lai pārējie zina, kuri ir tie cilvēki, no kuriem būtu jāuzmanās.

Arāju ģimene regulāri min arī krustvārdu mīklas vai, kā tās dēvē Maija – “krustenes”, kas atrodamas gan speciālos izdevumos, gan vietējā laikrakstā. “Divatā ir interesantāk – kādu vārdu zina viens, bet citu – otrs. Ja par abiem netiekam galā – paliek tikai divi vai trīs neatminēti vārdi – zvanu draudzenēm vai meklēju citur, līdz visi tukšie laukumi ir aizpildīti. Grūtības parasti sagādā ievērojamu cilvēku dzimšanas gadi, citu valstu pilsētu vai vietu nosaukumi,” par “krusteņu” minēšanas ieradumiem stāsta lasītāja.

Maijas kundze iecienījusi arī “Ķēķa stāstu” receptes. Viņai patīk, ka tās rakstītas vienkāršā, saprotamā valodā. Improvizējot ar vēl pāris pievienotām sastāvdaļām, saimniece nesen pagatavojusi salātus ziemai, kas izdevušies ļoti garšīgi.

Aivita Lizdika