“Lasīt “Malienas Ziņas” – tas ir pieradums”

“Esmu “Malienas Ziņu” ilggadēja abonētāja,” saka zemniece Ira Tihonova no Mālupes pagasta zemnieku saimniecības “Mālupkalni” . Kādreiz laikraksta abonementa noformēšana bijusi Iras mammas ziņā, bet tagad šo pienākumu uzņēmusies Ira.

Viņa atzīst, ka labprāt izmanto iespēju laikrakstu abonēt “Malienas Ziņu” redakcijā. “Avīzi parasti abonēju vai nu uz pusgadu, vai trīs mēnešiem. Redakcijas darbinieces sludinājumu daļā vienmēr ir laipnas un atsaucīgas, noformē laikraksta abonementu. Ja savlaicīgi aizmirsies to izdarīt, atsūta atgādinājuma īsziņu. Patīkami, ka ir tik uzmanīga attieksme pret mums, “Malienas Ziņu” lasītājiem,” saka I. Tihonova.

“Mūsu ģimenē “Malienas Ziņas” lasa visi. Interesē ziņas par lauksaimniecību, aktualitātes, kas ir svarīgas zemniekiem. Patīk lasīt par to, kā strādā un dzīvo cilvēki laukos. No laikraksta uzzinu par svarīgāko, kas notiek novadā, kā arī Alūksnē un Apē, par notikumiem izglītības un kultūras dzīvē. Dažkārt izmēģinu kādu recepti no “Ķēķa stāstiem”, jo tur ir vienkārši un saprotami aprakstīts, kā pagatavot to vai citu ēdienu. Mamma lasa par senioru aktivitātēm, viņa arī vienmēr izlasa par tiem, kas ir aizgājuši aizsaulē. Dažkārt ko noderīgu var atrast sludinājumu sadaļā. Jaunākā paaudze gan pievērsusies internetam un savām interesēm atbilstošu informāciju meklē tur,” stāsta I. Tihonova.

Tomēr viņa ir pārliecināta, ka drukātais vārds tik ātri nepazudīs, un arī vietējie laikraksti turpmāk būs lauku iedzīvotāju pastkastītēs. “Lasīt ”Malienas Ziņas” – tā ir tradīcija un pieradums. Ir tik pierasts paņemt laikrakstu rokās, pāršķirt tā lappuses, jo tas šķiet mīļāk, personiskāk,” teic I. Tihonova.

Dace Plaude