“Aculiecinieks dzīvei pierobežā”

Rīt, 16. maijā pulksten 15.00 Alūksnes muzejā laikraksts ar izstādes “Malienas Ziņām – 90” atklāšanu uzsāks ceļu pretī simtgadei, kuru tik daudzi lasītāji, sadarbības partneri un draugi mums šonedēļ aicināja sagaidīt un turpināt.

”Malienas Ziņām” ir bagāta vēsture. To, ieskicējot četrus vēsturiskos posmus informatīvā un vizuālā veidolā, sadarbībā ar Alūksnes muzeju un māksliniekiem Antru Lielmani un Ivaru Vecānu, stāstīsim izstādē un izstādes atklāšanas pasākumā “Aculiecinieks dzīvei pierobežā”. Pasākumā varēs satikt tagadējos un bijušos redakcijas darbiniekus, klātesošie dzirdēs laikrakstam veltītus teatralizētus lasījumus Alūksnes pilsētas Tautas nama U. Sedlenieka tautas teātra “Slieksnis” dalībnieku izpildījumā – būs interesanti paklausīties, ko deviņos gadu desmitos rakstī-juši laikraksti “Malienas Ziņas”, “Padomju Alūksne”, “Oktobra Karogs”, un atkal – “Malienas Ziņas”.

Jubilejas reizē esam sagādājuši arī pārsteigumu – pasākumā laikraksta vēsturiskos posmus mūzikā ietērps novadnieks, pazīstamais mūziķis Lauris Amantovs, bet visu kopā “savīs” atraktīvā un dzirkstošā pasākumu vadītāja Sanita Eglīte. Redakcijas darbā un kolektīva tradīcijās ieskatu sniegs bilžu stāsts uz ekrāna, kas Muzeju naktī tiks demonstrēts pulksten 20.30, bet vēsturē ļaus ielūkoties īsfilma par agrāko tipogrāfijas darbu Alūksnē, ko demonstrēs pulksten 21.00.

Savukārt pašam iekļūt vēsturē šajā vakarā palīdzēs laikraksta jubilejai veltīta foto siena. Nofotografējoties uz tās, nokļūsiet laikraksta 1. lappusē, kas būs jauka atmiņa no jubilejas pasākuma un Muzeju nakts.

Laikraksts pastāv tikai pateicoties saviem lasītājiem un sadarbības partneriem, ar ko kopā izdevuma saturu veidojam. Tādēļ priecāsimies, ja katrs, kas jūtas ar laikrakstu cieši saistīts, atnāks un būs kopā ar mums šajā svētku brīdī. Esiet laipni gaidīti!

Paldies visiem, kas, atsaucās uz aicinājumu dalīties īsos vai garos stāstos par “Malienas Ziņām” un saikni ar laikrakstu. Svētku numurā esam publicējuši tikai daļu no šiem materiāliem, laika gaitā būs vēl. Jo rīt būs atkal jauna diena, un nākamnedēļ – jauns laikraksts. Tiekamies tā lappusēs!

Sandra Apine, “Malienas Ziņas” redaktore