“Tāds šis laikraksts ir, un tā tas raksta, manuprāt – pietiekami objektīvi”

“Laikrakstu “Malienas Ziņas” abonēt izvēlos tādēļ, ka sekoju līdzi notikumiem Alūksnes un Apes novados. Dažs varbūt teiks, ka “Malienas Ziņas” ir pārāk konservatīvas un būtu jāmainās straujāk, taču man tas patīk un es zinu, ko no tā varu sagaidīt. Tāds šis laikraksts ir, un tā tas raksta, manuprāt – pietiekami objektīvi,” saka jaunlaicenietis Andis Zariņš, SIA “Ozoli AZ” direktors. Uzņēmuma vadība laikrakstu abonē jau sen, un to darīs arī turpmāk, jo vietējās ziņas ir primārais, kas lasītāju piesaista.

Saņemot savā pastkastē “Malienas Ziņas”, Andis Zariņš vispirms apskata pirmo lappusi, jo tur vienmēr tiek pateikts galvenais, tad pāršķirsta pārējo, bet vēlāk – tiek izlasīts gandrīz viss. Sešpadsmit lappusēs novitātes Alūksnes un Apes novados tiek aptvertas vispusīgi un pietiekami plaši. Zariņa kungs pozitīvi vērtē arī to, ka laikraksts pie lasītāja savu ceļu rod divas reizes nedēļā, jo tā ziņas nenoveco.

“Laikrakstā meklēju novada notikumu atspoguļojumu, interesē tas, kā tos redz un vērtē citi. Pārskatu arī pielikumus “Senioru Vēstis”, “Ezerlāsi”, skolu avīzes un krustvārdu mīklu minētājiem domāto informāciju, taču to mērķauditorija ir citi lasītāji – tie mani vēl vai vairs nesaista. Es labprātāk lasu par notikumiem,” atzīst A. Zariņš.

SIA “Ozoli AZ” abonē arī “Latvijas Avīzi”, “Dienu”, “Dienas Biznesu”, žurnālu “Baltijas Koks”, grāmatvežiem interesējošo “Bilanci”, jo priekšroku dod preses izdevumiem papīra formātā. Alūksniešiem pašiem sava radio un televīzijas nav, bet internetā lasīt vietējās ziņas negribas, jo Andis uzskata, ka jau tā daudz laika savā darbdienā, pildot darba pienākumus, kā arī, lai sekotu līdzi valstī notiekošajam, pavada pie datora. Patīkamāk ir apsēsties un atpūsties ar laikrakstu rokās.

“”Malienas Ziņas” ir pārsvarā pozitīvu informāciju sniedzošs laikraksts, bet nenoliedzu, ka nepieciešama arī kritika. Pašlaik sabiedrība “smagi” uzņem pilsētā notiekošos remontdarbus, un – piekrītu – ir problēmas, ir neizdarības, uz kurām jāvērš uzmanība. Taču nepieciešams skatīties arī uz priekšu, jo šie remontdarbi drīz beigsies, ieguvēji būsim mēs visi, un uz to, rakstot par šīm neizdarībām, jāliek akcents. Jāraksta un jāslavē arī tie, kas godam veic savu darbu, ir savā dzīvē ko sasnieguši, jo, pievēršot līdzcilvēku uzmanību, viņi gūst gandarījumu par paveikto, tā iespējams veicināt arī sabiedrības izaugsmi, jo mēs taču visi vēlamies dzīvot labāk,” domā A. Zariņš.

Par vietējā laikrakstā “Malienas Ziņas” rakstīto interesējas ne tikai uzņēmuma vadība, bet arī pārējie darbinieki. Nereti no biroja telpām laikraksts aizceļo arī uz ražošanas cehu, nonākot no rokas rokā. Ainārs Volts un Zintis Augulis piekrīt direktora teiktajam un apstiprina, ka arī viņiem vissaistošākās ir tās rubrikas, kurās atspoguļoti jaunākie notikumi Alūksnes un Apes novados. Nekad garām netiek palaista arī sludinājumu lappusīte, bet turpmāk labprāt vairāk lasītu par līdzcilvēkiem, viņu sasniegumiem un tikai pozitīvās ziņas.

Aivita Lizdika