“Vietējā avīzīte tomēr ir vistuvākā”

“Cilvēkiem nevajag domāt tikai par slimībām. Dažs pacients uz pieņemšanu atnāk sasprindzis, nobēdājies, neizgulējies, bet, kad, gaidot rindā pie ārsta, palasa laikrakstu “Malienas Ziņas”, oma uzlabojas un domas novēršas pie kā cita,” teic ģimenes ārste Lidija Jukse, kura nu jau vairākus gadu desmitus ir laikraksta “Malienas Ziņas” uzticamā abonente.

Ģimenes ārste laikrakstu savulaik abonējusi tikai savai ģimenei, bet tagad to pasūta uz ārsta prakses vietu Zeltiņos, jo saprot, ka pašreizējā ekonomiskā situācija ir tāda, ka ne visi var atļauties avīzīti nopirkt vai abonēt, jo tā taču nav pirmās nepieciešamības prece.

“Atnākot uz pieņemšanu pie ģimenes ārsta un gaidot rindā, mani pacienti parasti mēdz izlasīt medicīnas bukletus, jo viņiem interesē jaunākās metodes kādas kaites ārstēšanā. Bet – ne jau vienmēr domāsi tikai par slimībām, interesanti ir izlasīt par dažādām aktivitātēm, kas notiek mūsu novadā, cilvēkiem, kas dzīvo tepat līdzās. Dažreiz pacients atnāk uz pieņemšanu, un vispirms mēs pārspriežam “Malienas Ziņās” izlasīto un tikai tad runājam par konkrēto kaiti vai ķeramies pie recepšu izrakstīšanas,” stāsta daktere Jukse. Pacienti arī savā starpā pārrunā laikrakstā lasīto un nereti lūdz atļauju avīzīti paņemt līdzi uz mājām, lai interesējošo izlasītu vēl uzmanīgāk.

Lidijas Jukses pacienti ir trīs pagastu – Ilzenes, Zeltiņu un Kalncempju – iedzīvotāji, tādēļ dakterīte saka, ka pati ar interesi vispirms laikrakstā izlasa par viņu aktivitātēm. Atzinības vērti, viņasprāt, ir mūsu sportistu sasniegumi, viņai patīk lasīt par medicīnas tēmām, par jaunumiem kultūras un sabiedriskajā dzīvē, viņa seko līdzi novada deputātu aktivitātēm, patīk se-nioru nerimtīgā darbošanās.

“Lasot laikrakstu, priecājos par saviem pacientiem Reini Marku un Viesturu Kazaini, Rudzīšu ģimenes meiteņu Lāsmas un Regīnas sasniegumiem, patika žurnālistu redzējums Kalncempju pagastā. Savukārt manas ģimenes locekļiem ir katram savas interesējošās tēmas. Citi vispirms ķeras pie krustvārdu mīklu minēšanas, bet citi ko noderīgu atrod rubrikā “Ķēķa stāsti”,” stāsta daktere. Lidija Jukse teic, ka laikraksts vispusīgi atspoguļo daudzas tēmas, bet tomēr arī no pacientiem dzirdējusi, ka vislabprātāk vēlas uzzināt par saviem līdzcilvēkiem, viņu priekiem un bēdām, sasniegumiem darbā un vaļaspriekiem brīvajā laikā. Dažs varbūt vēlētos jaunāko informāciju saņemt biežāk, bet tagad – divreiz nedēļā – ir lielāks lap-pušu apjoms nekā agrāk, un informācijas ir pietiekoši.

Arī nākamgad Lidijas Jukses ārsta prakse būs “Malienas Ziņu” abonentu vidū, jo, kā saka viņa pati, vietējā avīzīte tomēr ir vistuvākā, un to gribas izlasīt pirmo.

Aivita Lizdika