Motivē aktīvam dzīvesveidam

Alūksnieti Gati Sniķeru ar laikrakstu “Malienas Ziņas” saista īpašas attiecības vairāku gadu desmitu garumā. Bērnībā tās bija svarīgākais informācijas avots par ārpus mājas notiekošo. Jaunībā un brieduma gados “Malienas Ziņas” informēja par viņa panākumiem ūdens motosportā. Savukārt tagad, pensijas gados, laikraksts kļuvis par sava veida stimulu “neiesūnot” un neaizmirst par fiziskajām aktivitātēm ikdienā.

G. Sniķera pirmā sastapšanās ar laikrakstu notika vecāku mājās, kad tā nosaukums vēl bija “Oktobra Karogs”. Laikraksts bijis viens no diviem preses izdevumiem, ko abonējis tēvs. Kļūstot vecākam, G. Sniķers pats kļuvis par laikraksta abonentu, ar šo statusu lepojoties līdz pat aiziešanai pensijā. “Abonents vairs neesmu, bet pastāvīgais lasītājs gan,” viņš atzīst, atklājot, ka šīm pārmaiņām apakšā slēpjas savs aprēķins. Izrādās, aizejot pelnītā atpūtā, G. Sniķers sapratis, ka būs grūti sevi piespiest doties kaut kur ārpus mājas bez īpaša iemesla. Lai motivētu sevi regulāri pastaigāties, viņš no laikraksta abonēšanas atteicies, tā vietā katru otrdienu un piektdienu pērkot to kioskā. Abonējot laikrakstu, G. Sniķeram atliktu aiziet tikai līdz pastkastītei. Tagad viņš zina, ka, neaizejot līdz kioskam, var palikt bez sava iemīļotā laikraksta, tāpēc – grozies kā gribi – jādodas ceļā. “Un joprojām to daru ar 100 procentu regularitāti,” viņš smejoties piebilst.

Jautāts par “Malienas Ziņu” stiprajām pusēm, G. Sniķers uzteic gan divreizējo iznākšanu nedēļā, kas ļauj uzzi- nāt par jaunākajiem notikumiem, pirms vēl tie nav zaudējuši savu svaigumu, gan daudzpusību un pamatīgo pieeju ziņu saturā. “Piemēram, par to pašu sportu runājot. Tas nav tā, ka uzraksta tikai, kas piedalījās un kādas vietas ieguva. “Malienas Ziņās” tomēr var iegūt izsmeļošāku informāciju,” viņš liela. Sporta ziņas ir pirmās, ko G. Sniķers izlasa laikrakstā. Šī lappuse ir viņa prioritārā lasāmviela vēl kopš jaunības gadiem. Savulaik viņš pats pastāvīgi pieminēts sporta slejās, “Malienas Ziņām” informējot par G. Sniķera panākumiem ūdens motosportā. Pirmo publikāciju ar savu vārdu viņš piedzīvojis 1959. gadā. “Toreiz jau rakstīja tikai par pirmrindniekiem. Ja nebiji pirmais darbā, neviens ar tevi nerunāja,” viņš atceras. Panākumi sportā bija viena no alternatīvām iekļūt laikraksta slejās. Lai gan tas nebija primārais, G. Sniķers nenoliedz, ka bijis patīkami, ja kāds paspieda roku par kārtējo panākumu, par kuru izlasīts laikraksta lappusēs. “Toreiz strādāju Sadzīves pakalpojumos par šoferi. Pilsētā un darbā visi jau zināja, kā man gājis sacensībās. Savukārt tā saucamajos pieņemšanas punktos par mani zināja no laikraksta,” stāsta alūksnietis.

Lai gan šobrīd uz sacensībām vairs netiek braukts tik bieži, G. Sniķers atzīst, ka joprojām ir patīkami izlasīt savu vārdu laikraksta slejās. Viņš neesot no tiem cilvēkiem, kas šķirsta laikrakstu kioskos. Tas tiek atvērts vienīgi vakaros pēc nokļūšanas mājās. “Tad mierīgi apsēžos pie galda un izlasu visus jaunumus. Sāku ar sportu, turpinu ar citām aktualitātēm un tad ķeros klāt sludinājumiem. Kad ir, izlasu arī pielikumu “Senioru Vēstis”, kur tiek rakstīts par maniem vienaudžiem,” viņš iepazīstina. Ūdens motosporta sezonas laikā vakars netiek gaidīts. Sporta lappuse tiek pārlasīta uzreiz pēc laikraksta nopirkšanas, bet pārējais, kā ierasts, atstāts uz vakaru. Jautāts, kādas vēlētos redzēt “Malienas Ziņas” nākamajā gadā, G. Sniķers novēl turpināt tādā pašā garā, kā līdz šim. “Avīzīte ir interesanta,” viņš spriež. “Man ļoti patīk, ka visi jautājumi tiek detalizēti izklāstīti, nevis vienā rindiņā piefiksēts, kas noticis, un viss. Tad vismaz ir ko palasīt.”

Ilze Bogdanova