Redzējums

Pabļaustījās un pietiek

Ilze Bogdanova

Par vienu no pēdējā laika skaļākajiem notikumiem neapšaubāmi uzskatāma ap Pils ielas remontdarbiem saceltā ažiotāža. Nedēļām ilgi cilvēki interneta vidē neskopojās ar anonīmiem pārmetumiem, taču, kad tika aicināti uz izskaidrojošu sarunu aci pret aci, tikšanās vietai atvēlētā zāle izrādījās praktiski tukša. Tā vietā priekšroka tika dota draudiem par mītiņa rīkošanu, taču arī tie pārsprāga kā ziepju burbulis, vārdiem tā arī nepārvēršoties darbos.
Šī iemesla dēļ ap Pils ielu notiekošais radījis divējādas sajūtas. No vienas puses ir prieks, ka cilvēki nav vienaldzīgi pret pilsētā notiekošo. No otras – nav izprotams mērķis, ko īsti vēlas panākt skaļākie protestētāji pret iedzīvotājiem it kā nodarīto pārestību. Ja vēlme būtu uzlabot situāciju, tad loģiskākais risinājums liktos vispirms meklēt iespējas to izdarīt mierīgu sarunu ceļā. Atteikšanās to darīt, bet ķerties uzreiz pie radikāliem līdzekļiem, liek domāt par pretējo. Acīmredzot, mērķis nav uzlabot situāciju vai iestāties par iedzīvotāju interesēm, bet gan izraisīt īslaicīgu ažiotāžu, ceļot pašapziņu par spēju radīt uztraukumu to iestāžu darbiniekiem, kuriem rūpes par tādām lietām iekļautas darba pienākumos.
Tiesa, visvairāk žēl ir ne jau darbinieku, kuriem nākas šķiest laiku un nodokļu maksātāju naudu, rūpējoties par kārtību tur, kur, kā izrādās, tas nav vajadzīgs. Skumji ir par tiem cilvēkiem, kuri tiešām ticēja, ka kāds izrāda iniciatīvu un grib iestāties par viņu tiesībām, taču patiesībā kļuva par atsevišķu personu savtīgo mērķu manipulācijas upuriem. Ja var ticēt tiem, kas uzskata, ka gan ap Pils ielu saceltā ažiotāža, gan rudenī pret SIA “Alūksnes namiem” publiskotā sūdzība ir tikai savlaicīgi izspēlētas priekšvēlēšanu kārtis reitinga celšanai, tad man gribētos cerēt, ka par šīm personām neviens savu balsi neatdos. Vienkārši šie abi gadījumi parāda notikumos iesaistīto personu attieksmi pret citiem – primārais ir personīgais labums, manipulācijas un provokācijas, skaļi vārdi bez darbiem. Un šādi deputāti nākamajā sasaukumā mums diez vai ir vairs vajadzīgi.