Mīlestība ir darbības vārds

Dace Plaude

Jau vairākus gadus manu Ziemassvētku sajūtu rada nevis Ziemassvētku dziesmas, kas radiostacijās sāk skanēt drīz pēc 18. novembra, bet labdarības maratons “Dod pieci”, ko rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Uz sešām dienām radio pieci.lv dīdžeji kļūst arī par maniem ģimenes locekļiem, ar kuriem kopā klausos ziedotāju izvēlētās dziesmas, sarunas ar uzaicinātajiem studijas viesiem, priecājos, smejos un arī raudu.

Daudz diskusiju šogad plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos raisījis šī gada labdarības maratona mērķis. Proti, saziedotie līdzekļi caur Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas bezmaksas mācību programmas ieviešanai jaunajiem vecākiem, lai viņiem būtu iespēja apmeklēt psiholoģisku un praktisku mācību programmu, īpašu vērību veltot drošas piesaistes veidošanai ar bērnu. Piekrītu viedoklim, ka šogad akcijas pievienotā vērtība būs nevis savāktās naudas summa, bet labdarības maratona rīkotāju aktualizētā tēma – kvalitatīva laika pavadīšana kopā ar bērnu.

Šajās dienās bieži iedomājos par saviem vecākiem, ar kuriem varu pabūt kopā vairs tikai domās un atmiņās. Atceros laiku, kad abi ar brāli bijām mazi un vienmēr baudījām nedalītu mammas un tēta uzmanību un mīlestību. Kaut arī mamma bija ļoti aizņemta darbā, brīžos, kad viņas nebija mājās, rūpes par mums uzņēmās tētis – gatavoja vakariņas, kopā skatījāmies basketbola, hokeja un volejbola spēles televīzijā. Atceros mūsu mazos pārgājienus pavasaros uz Tempļa kalnu, kurp devāmies, lai raudzītos, kā tā apkārtnē uzziedējušas zilās vizbulītes, bet rudeņos – uz pils parku, kur priecājāmies par kļavu lapu zeltu. Atceros mūsu vasaras pēcpusdienas pie Pulāna ezera, kad tētis makšķerēja, bet mēs peldējāmies… Nebija viedtālruņu, datoru un interneta, cilvēki nesūdzējās par mūžīgo laika trūkumu, aizņemtību darbā, vecāki ar saviem bērniem varēja būt vairāk kopā.

Domāju, ka tagad lielākais izaicinājums jaunajām mammām un tētiem ir būt kopā ar saviem bērniem ne tikai fiziski, bet arī emocionāli. Vecāki daudz laika pavada savās viedierīcēs vai arī domās bieži vien ir kaut kur citur – darbā, ikdienas rūpēs. Taču mazais cilvēciņš, kas ir viņiem blakus, alkst pēc vecāku uzmanības un mīlestības.

Mīlestība ir darbības vārds – tā, zvanot uz “Dod pieci” stikla studiju, sarunā ar dīdžejiem sacīja kāda no ziedotājām. Uzklausīt, samīļot, iedrošināt, nomierināt, padziedāt šūpļa dziesmu un palasīt vakara pasaciņu, paturēt sava mazuļa rociņu pirms aizmigšanas… Tie ir tikai daži no darbības vārdiem, kas varētu apzīmēt mīlestību. Tādi taču ir mums katram, vai ne?

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Artuss: Lai ir, kas ir un labi....

  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma