Baznīcas jubilejas gadā realizē divus projektus

Šogad Alūksnes evaņģēliski luteriskā baznīca svinēja 230 gadu jubileju. Aktualizējot šo nozīmīgo notikumu, Alūksnes evaņģēliski luteriskā draudze ar Alūksnes novada pašvaldības atbalstu realizēja projektu “Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas 230 gadu atcere Kristofa Hāberlanda projektēto baznīcu lokā”, bet biedrība “Ernsta Glika mantojuma biedrība” – projektu “Mūsdienīga aprīkojuma izmantošana Bībeles muzejā – eksponātu saglabāšanas garantija nākamajām paaudzēm”.

“Projekta “Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas 230 gadu atcere Kristofa Hāberlanda projektēto baznīcu lokā” gaitā pētījām šī arhitekta projektētos dievnamus, kas ir uzcelti ap to pašu laiku, kad Alūksnes baznīca – Suntažu, Ķekavas, Katlakalna baznīcas Latvijā, kā arī Veru un Valgas baznīcas Igaunijā. Baznīcas tornī tika izveidota izstāde, kurā apmeklētāji varēja gūt ieskatu, kā izskatās šīs baznīcas un arī atsevišķas ēku detaļas, saskatīt kopīgo un atšķirīgo. Savu vērīgumu pēc tam varēja pārbaudīt, aizpildot darba lapas. Projekta laikā tika izgatavotas arī skices suvenīriem – krūzītēm ar šo baznīcu attēliem un izgatavotas krūzītes. Jāteic, ka īpaši liela interese par šiem suvenīriem bija muzeja apmeklētajiem no vietām Latvijā, kur atrodas Hāberlanda baznīcas,” stāsta Ernsta Glika Bībeles muzeja vadītāja Solveiga Selga.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 04.12.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Artuss: nav izsata. fakts....

  • Artuss: Lai ir, kas ir un labi....

  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma