“Astēm un Ūsām” pašiem sava veterinārā ambulance

Dzīvnieku māja “Astes un Ūsas” Alūksnē, Ošu ielā 5 jau gadu var lepoties paši ar savu veterinārārsti – Liānu Pelši, un pamazām iekārtota arī veterinārā ambulance. Šķiet, pa šiem septiņiem gadiem paveikts nepaveicamais gan patversmes iekārtošanas darbos, gan sabiedrības audzināšanā ar mērķi mācīt atbildību par tiem, ko pieradinām, taču – sapņu un plānu vēl daudz. Kādu sapni piepildīt var palīdzēt arī atbalstītāji, tādēļ rīt, 1. decembrī, pulksten 13.00 visi dzīvnieku draugi aicināti ciemos.

Biedrības “Astes un Ūsas” valdes priekšsēdētāja Elīna Dambe kā vienmēr viesmīlīgi izrāda savu saimniecību, iepazīstina ar iemītniekiem un stāsta – kā klājas. “Oktobrī un novembrī, kā jau allaž, bija daudz darba ar pamestajiem kaķīšiem un kaķu koloniju izformēšanu. Tagad mums ir vairāk kaķu, nekā mēs varam uzņemt,” atklāj Elīna, uzsverot, ka katru gadu oktobrī novembrī šis skaits palielinās, un ar to allaž ir jārēķinās. “Rudenī ir ļoti daudz mazu, gandrīz var teikt, – savvaļas kaķēnu, kas sadzimuši šķūņos un tamlīdzīgi. Dzīvnieciņiem īsti nav nākotnes arī patversmē, jo tie paniski uztver cilvēka klātbūtni. Nepieciešams ilgs pielāgošanās laiks,” stāsta E. Dambe.

Sandra Apine
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 30.11.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma