“Astēm un Ūsām” pašiem sava veterinārā ambulance

Dzīvnieku māja “Astes un Ūsas” Alūksnē, Ošu ielā 5 jau gadu var lepoties paši ar savu veterinārārsti – Liānu Pelši, un pamazām iekārtota arī veterinārā ambulance. Šķiet, pa šiem septiņiem gadiem paveikts nepaveicamais gan patversmes iekārtošanas darbos, gan sabiedrības audzināšanā ar mērķi mācīt atbildību par tiem, ko pieradinām, taču – sapņu un plānu vēl daudz. Kādu sapni piepildīt var palīdzēt arī atbalstītāji, tādēļ rīt, 1. decembrī, pulksten 13.00 visi dzīvnieku draugi aicināti ciemos.

Biedrības “Astes un Ūsas” valdes priekšsēdētāja Elīna Dambe kā vienmēr viesmīlīgi izrāda savu saimniecību, iepazīstina ar iemītniekiem un stāsta – kā klājas. “Oktobrī un novembrī, kā jau allaž, bija daudz darba ar pamestajiem kaķīšiem un kaķu koloniju izformēšanu. Tagad mums ir vairāk kaķu, nekā mēs varam uzņemt,” atklāj Elīna, uzsverot, ka katru gadu oktobrī novembrī šis skaits palielinās, un ar to allaž ir jārēķinās. “Rudenī ir ļoti daudz mazu, gandrīz var teikt, – savvaļas kaķēnu, kas sadzimuši šķūņos un tamlīdzīgi. Dzīvnieciņiem īsti nav nākotnes arī patversmē, jo tie paniski uztver cilvēka klātbūtni. Nepieciešams ilgs pielāgošanās laiks,” stāsta E. Dambe.

Sandra Apine
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 30.11.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 1. līdz 15. decembrim Veclaicenes tautas namā izstādes “Cimdi un šalles” un Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” musturdeķi “Raibu raibā pasaulīte”.

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

14. decembrī no 18.00 līdz 20.00 Jaunannas Tautas namā Ziemassvētku dāvanu andele.

14. decembrī 18.00 Mālupes pagastā svētku egles iedegšana “Mazās eglītes lielā diena”.

Lasīt tālāk »

Reklāma