Dejotprieks vieno jau piecus gadus

Ar koncertu Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē savu piecu gadu jubileju sestdien, 1. decembrī pulksten 18.00, atzīmēs deju kopa “Olysta”.

“Alūksnes Kultūras centra deju kopa “Olysta” pastāv kopš 2013. gada, tās vadītājs ir Agris Veismanis, repetitors – Didzis Eglītis, koncertmeistare – Ilva Liepiņa. “Olystas” nosaukums sakņojas vēsturē un ir attiecināms uz 11. un 12. gadsimta vēstures posmu, kad šāds nosaukums tika piedēvēts Alūksnes apvidum. Deju kopas izvirzītais mērķis ir izzināt arheoloģiskos aspektus tautas dejās, kas arī tiek atspoguļots “Olystas” tērpos,” kolektīva vēsturi ieskicē Alūksnes Kultūras centra mārketinga speciālists Gints Skulte.

Deju kopa “Olysta” piecos pastāvēšanas gados ar saviem oriģinālajiem deju priekšnesumiem un tērpiem priecējusi ne tikai vietējos un reģionālos pasākumos, bet piedalījusies arī starptautiskos kultūras notikumos. Un lai arī vēstures izziņas faktors ir nozīmīgs, “Olystas” dejotājus jau no pirmsākumiem vieno dejotprieks, patiesa mīlestība pret deju, kā arī kolektīva draudzīgums un pozitīvā noskaņa.

“Dejot var tad, ja ir normāli apstākļi ģimenē, atļauj veselība un nav visu laiku jādomā par to, kā nopelnīsi maizi. Apmēram puse dalībnieku “Olystā” dejo kopš kolektīva dibināšanas. Protams, kā jau dzīvē, viss ir kustībā. Ir dejotāji, kas maina dzīves un darba vietu, taču vietā nāk jauni, un par dalībnieku trūkumu sūdzēties nevaram. Arī šī sezona ir sākusies cerīgi,” saka deju kopas “Olysta” vadītājs Agris Veismanis.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 30.11.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 1. līdz 15. decembrim Veclaicenes tautas namā izstādes “Cimdi un šalles” un Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” musturdeķi “Raibu raibā pasaulīte”.

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

14. decembrī no 18.00 līdz 20.00 Jaunannas Tautas namā Ziemassvētku dāvanu andele.

14. decembrī 18.00 Mālupes pagastā svētku egles iedegšana “Mazās eglītes lielā diena”.

Lasīt tālāk »

Reklāma