Dejotprieks vieno jau piecus gadus

Ar koncertu Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē savu piecu gadu jubileju sestdien, 1. decembrī pulksten 18.00, atzīmēs deju kopa “Olysta”.

“Alūksnes Kultūras centra deju kopa “Olysta” pastāv kopš 2013. gada, tās vadītājs ir Agris Veismanis, repetitors – Didzis Eglītis, koncertmeistare – Ilva Liepiņa. “Olystas” nosaukums sakņojas vēsturē un ir attiecināms uz 11. un 12. gadsimta vēstures posmu, kad šāds nosaukums tika piedēvēts Alūksnes apvidum. Deju kopas izvirzītais mērķis ir izzināt arheoloģiskos aspektus tautas dejās, kas arī tiek atspoguļots “Olystas” tērpos,” kolektīva vēsturi ieskicē Alūksnes Kultūras centra mārketinga speciālists Gints Skulte.

Deju kopa “Olysta” piecos pastāvēšanas gados ar saviem oriģinālajiem deju priekšnesumiem un tērpiem priecējusi ne tikai vietējos un reģionālos pasākumos, bet piedalījusies arī starptautiskos kultūras notikumos. Un lai arī vēstures izziņas faktors ir nozīmīgs, “Olystas” dejotājus jau no pirmsākumiem vieno dejotprieks, patiesa mīlestība pret deju, kā arī kolektīva draudzīgums un pozitīvā noskaņa.

“Dejot var tad, ja ir normāli apstākļi ģimenē, atļauj veselība un nav visu laiku jādomā par to, kā nopelnīsi maizi. Apmēram puse dalībnieku “Olystā” dejo kopš kolektīva dibināšanas. Protams, kā jau dzīvē, viss ir kustībā. Ir dejotāji, kas maina dzīves un darba vietu, taču vietā nāk jauni, un par dalībnieku trūkumu sūdzēties nevaram. Arī šī sezona ir sākusies cerīgi,” saka deju kopas “Olysta” vadītājs Agris Veismanis.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 30.11.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma