Cīnīsies par skolas pastāvēšanu

Alūksnes novada pagastos satraukumu izraisījis Alūksnes novada pašvaldības darba grupas ziņojums par izglītības iestāžu tīklu Alūksnes novadā no 2021. gada. Aizvadītajā nedēļā Strautiņu skolā pēc skolas vecāku padomes priekšsēdētājas Ivetas Bukovskas un skolas padomes ierosmes uz tikšanos skolā bija aicināts Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis un darba grupas dalībnieki, lai skaidrotu šo ziņojumu un kā tas ietekmēs Alūksnes novada lauku skolu likteni.

Strautiņu skolā darba grupu pārstāvēja tās vadītājs Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins, Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova, Sociālās, izglītības un kultūras komitejas priekšsēdētāja vietnieks Druvis Mucenieks, Plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja Arita Prižavoite, Īpašumu nodaļas vadītājs Ingus Berkulis un Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Kupča. Sapulcē piedalījās arī Alsviķu pagasta pārvaldes vadītāja Ingrīda Sniedze.

“Izglītības joma ir mūsu bērnu nākotne,” sarunu uzsākot, sacīja Strautiņu pamatskolas vecāku padomes priekšsēdētāja Iveta Bukovska, paužot cerību, ka darba grupas dalībnieki sniegs atbildes uz skolotāju un vecāku jautājumiem. Darba grupas ziņojums skolotājos un vecākos raisījis sašutumu. Neizpratni radījis, kādēļ tas publiskots vietējos laikrakstos, sējot bažas par lauku skolu nākotni, vispirms neaprunājoties ar skolām. Jāpiebilst, ka ziņojums skolām tika izsūtīts dienā, kad notika Sociālās, kultūras un izglītības komitejas sēde un Alūksnes novada pašvaldības izglītības pārvaldes vadītāja G. Kupča iepazīstināja ar tā saturu. Darba grupas secinājumos norādīts, ka pēc ERAF projekta “Alūksnes novada vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošana” īstenošanas pamata un vidējās izglītību iegūšanu no 2021./22. mācību gada nodrošinātu Ernsta Glika AVĢ, Alūksnes novada vidusskola, Liepnas pamatskola un Ziemeru pamatskola. Bejas, Jaunannas, Malienas, Strautiņu un Pededzes pamatskolu šajā sarakstā nav.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 27.11.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma