Piedzīvot svētku sajūtu

Dace Plaude

Vērienīgi, bet vienlaikus ar lielu mīlestību un sirsnību aizvadītas Latvijas 100. dzimšanas dienas svinības. Personiski es tajās piedzīvoju īstu, neviltotu svētku sajūtu, kas veidojās kā puzle no daudziem maziem gabaliņiem.

Šī sajūta radās līdz ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas muzeja apmeklējumu 18. novembra priekšvakarā, kur pašlaik skatāma izstāde “Manas dzimtas vērtības”. To veidojuši ģimnāzijas 10. – 12. klašu audzēkņi kopā ar vēstures skolotāju Ivetu Mikijansku un ģeogrāfijas un ekonomikas skolotāju Ingunu Vilemsoni. Izstāde ir atgādinājums, ka katras dzimtas liktenis ir daļa no Latvijas vēstures. Taču lielākā pievienotā vērtība, veidojot šo izstādi, manuprāt, ir saiknes stiprināšana starp dažādām paaudzēm, kopā pārlapojot ģimenes albumus, kuros glabājas unikālas fotogrāfijas, pārrunājot notikumus, ko piedzīvojuši vecāki un vecvecāki, un domājot par to, kas katrai ģimenei ir vērtība.

Vēl viens puzles gabaliņš manā svētku sajūtā ir Alūksnes Kultūras centra amatiermākslas kolektīvu koncerts “Ar mājas sajūtu sirdī”, kas atgādināja, ka pirmā apjausma par mājām katram cilvēkam sākas ar ģimeni, dzimto māju, pagalmu, pilsētu un novadu. Šoreiz viņi visi, kas ar savu sniegumu priecējuši skatītājus un klausītājus ne tikai pašu mājās, bet arī aiz novada un valsts robežām, satikās uz vienas skatuves, un gribas cerēt, ka šāds dižkoncerts turpmāk kļūs par tradīciju.

Latvijas 100. dzimšanas dienas priekšvakarā Alsviķu kultūras namā uz brīdi savā dzimtajā Alsviķu pagastā atgriezās novadnieks Aleksandrs Arvīds Zariņš, kuram tieši 18. novembrī aprit 100 gadu. Savu dzīves lielāko daļu viņš pavadījis Austrālijā, taču arī tur bija latvietis – ar mīlestības un pienākuma apziņu pret savu tautu. Tēva 100. dzimšanas dienu Latvijā sagaidīja viņa dēls Kristaps Zariņš, kuram Alūksnes pusē bija sirsnīgas tikšanās gan ar radiniekiem, gan tēva klasesbiedrenes Valijas Klancbergas, kurai 100. dzīves gadskārta apritēja 25. oktobrī, meitu Aiju Guslens. Būt klāt šajā tikšanās reizē arī man bija ļoti emocionāls un saviļņojošs mirklis.

Latvijas 100 gades svētku dienās bija patiess prieks redzēt cilvēku sejās vairāk smaidu, gaišuma un labestības nekā ikdienā, dzirdēt novēlējumu “Priecīgus svētkus!”. Lai vairāk šādu brīžu, Latvijai otrajā gadu simtā ieejot!

1 komentārs

  1. Artuss:

    nav izsata. fakts.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Artuss: nav izsata. fakts....

  • Artuss: Lai ir, kas ir un labi....

  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma