Stāsti ar pievienoto vērtību

Līdz decembra sākumam Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas muzejā būs skatāma izstāde “Manas dzimtas vērtības”, ko veidojuši ģimnāzijas 10. un 11. klašu audzēkņi sadarbībā ar vēstures skolotāju Ivetu Mikijansku un ģeogrāfijas un ekonomikas skolotāju Ingunu Vilemsoni.

“Dzimšanas dienas parasti svinam savu tuvāko cilvēku lokā. Tādēļ, sagaidot Latvijas simtgadi, aicinājām 10. – 12. klašu skolēnus kopā ar vecākiem un vecvecākiem pāršķirstīt ģimenes albumus, pārrunāt to, kādi bija viņu skolas gadi, pārskatīt lietas, kuras mūsu audzēkņu ģimenēm ir VĒRTĪBA, un lūdzām uz laiku uzticēt skolas muzejam, lai veidotu izstādi,” stāsta skolotāja I. Mikijanska.

Pēc savas izvēles skolēni varēja izstādei iesniegt ar ģimeni saistītas fotogrāfijas, kas atspoguļo tai svarīgus notikumus saistībā ar dažādiem Latvijas vēstures periodiem, lietas – liecības, burtnīcas, klades, grāmatas, dienasgrāmatas, atmiņu klades un citu, kas atgādina par skolas laiku, kā arī ģimenes relikvijas – nozīmīšu, sērkociņu kastīšu, pildspalvu vai kādas citas kolekcijas, formas tērpus, citas no paaudzes paaudzei nodotas vērtības, klāt pievienojot arī īsus aprakstus.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 23.11.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma