Latvijas vienaudze Valija Klancberga

Pirms Latvijas 100. dzimšanas dienas 25. oktobrī 100 gadu slieksni pārkāpa Valija Klancberga, kura dzimusi Alsviķu pagastā, bet tagad dzīvo pie meitas Ikšķilē. 17. novembrī, kad Alsviķu kultūras namā notiks viņas klasesbiedra Aleksandra Zariņa 100. dzimšanas dienai, kas ir tieši 18. novembrī, veltīta atceres pēcpusdiena, Valijas kundze pati gan nevarēs sestdien būt Alsviķos, taču, iespējams, ka atbrauks viņas meita Aija Guslens, ar kuras laipnu atļauju ielūkojamies mammas dzīvesstāstā.

“Mammai ierasties pasaulē bija lemts zirga gadā, reizē ar Latvijas dzimšanu – 1918. gada 25. oktobrī Drukaciema mājās. Bez tēva viņa palika jau šūpulī, trīs mēnešus veca, kad 1919. gada janvārī viņu nošāvuši somu brīvprātīgie – it kā pārpratuma dēļ, bez izmeklēšanas un tiesas, kā jau tas notiek juku laikos. Bez viņas mātei palika divi puikas, divus un trīs gadus veci. Visi uzauga, pateicoties vecvecāku atbalstam. Smilšainā 26 hektāru zeme lielu ražu nedeva, bet paēduši bija. Bērnu dienas, kā visiem tajā laikā, pagāja ganos, ar visām ganiņu grūtībām. Bet šīs gaitas deva izpratni par darbu un pienākumiem,” stāsta A. Guslens.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 16.11.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 1. līdz 15. decembrim Veclaicenes tautas namā izstādes “Cimdi un šalles” un Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” musturdeķi “Raibu raibā pasaulīte”.

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

14. decembrī no 18.00 līdz 20.00 Jaunannas Tautas namā Ziemassvētku dāvanu andele.

14. decembrī 18.00 Mālupes pagastā svētku egles iedegšana “Mazās eglītes lielā diena”.

Lasīt tālāk »

Reklāma