Daudz laimes, Latvija!

Aivita Lizdika

Valsts simtgade ir vērienīgākais notikums mūsdienu Latvijas vēsturē. Latvijas valsts nav nejaušība, tās iegūšanā ir ieguldīts liels tautas darbs, vēlme būt brīviem un neatkarīgiem. Te svarīga ikviena cilvēka attieksme šo vērtību saglabāšanā, attieksme pret ikdienas darbu, kopā ar jauno paaudzi liekot pamatus Latvijas nākotnei.

Šodien esam pie simtgades svinību kulminācijas sliekšņa – jau šosvētdien 2018. gada 18. novembris. Simts gadi ir liels skaitlis, nozīmīgs periods mūsu valstij, un mēs varam būt lepni, ka nācies dzīvot šajā laikā, kad mūsu Dzimtene svin savu pirmo trīsciparu skaitļa dzimšanas dienu! Latvijas valsts simtgades birojs nācis klajā ar ideju personificēt valsts proklamēšanas simto gadadienu, saistot to ar cilvēka dzimšanas dienas svinēšanas rituālu, tādējādi padarot to ikvienam par individuāliem svētkiem, nevis valsts kā mītiska objekta nozīmīgu gadskārtu. Svinēsim šo dienu ar cieņu un godu! Kopīgi apmeklēsim svinīgo Latvijas dzimšanas dienas sarīkojumu savā pilsētā vai pagastā, baudīsim kādu skaistu koncertu, noskatīsimies labu filmu! Gatavosim svētku pusdienas, klāsim baltu galdautu, iedegsim sarkanbaltsarkanas sveces! Aicināsim ciemos draugus un pacelsim vīna glāzi par Latviju, par sevi, par Dzimšanas dienu! Atcerēsimies, kas ir mūsu valsts dibinātāji, kas ir mūsu senči, mūsu radītāji – vecāki, vecvecāki – apskatīsimies bērnības fotogrāfijas! Atminēsimies, kādus svarīgus laika posmus šajos simts gados piedzīvojusi mūsu valsts, kas ir Latvijas draugi un kaimiņi, kā Latvijas vārdu nesam pasaulē? Kā esam auguši, kādās skolās gājuši, kas bijuši mūsu skolotāji un padomdevēji, kādi ir mūsu draugi un kā dzīve iegriezusies vienā vai otrā posmā?

Ir mīlestība, ko nevaram izteikt vārdos. Tā skan meža šalkās, upes plūdumā un putnu dziesmās, tā mirdz cilvēku acīs. Tā ir mīlestība pret mūsu Latviju! Daudz laimes, Latvija!

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Artuss: Lai ir, kas ir un labi....

  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma