Egļu vietā taps jauni košumkrūmu un koku stādījumi

Iepriekšējās otrdienas numurā lasītāji jau varēja iepazīties ar Alūksnes novada pašvaldības skaidrojumu par ielu pārbūves laikā notiekošo koku izciršanu. Šoreiz pēc lasītāja lūguma sīkāk uzzinājām, kādēļ administratīvās ēkas un apkārtnes rekonstrukcijas projekta gaitā nogrieztas ilggadīgās egles un kas būs to vietā.

Alūksnes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka norāda, ka laukums pie ēkas Dārza ielā 11 ir novecojis ne tikai fiziski, bet arī morāli, tas, tāpat kā administratīvās ēkas fasāde, būtiski nav mainījies gadu desmitiem. “Laukums ir pārprojektēts pilnībā, lai to veidotu mūsdienīgāku, funkcionālāku, ērtāku un patīkamāku – būs jauni bruģēta seguma laukumi, jauni celiņi, atpūtas laukums ar soliņiem. Laukuma centrālais elements būs monumentāls masts Latvijas karoga izvietošanai, kam apkārt veidos īpašu seguma rakstu ar kamoliņa motīvu. Esošie kokaugi – egles un atsevišķi košumkrūmi – ir nogriezti, ņemot vērā gan to dendroloģisko, ekoloģisko un ainavisko nozīmīgumu, kā arī to atbilstību ēku ekspluatācijas un cilvēku uzturēšanās vietas drošības apstākļiem, gan arī jaunā laukuma plānojumu,” skaidro E. Aploka.

Līdzīgi kā pārbūvētās ielas pilsētā arī administratīvās ēkas teritorija nepalikšot bez apzaļumošanas. “Vairākās vietās pie ēkas taps jauni košumkrūmu un koku stādījumi. Ēkai piegulošajā teritorijā paredzēts iestādīt 30 kalnu priedes, 13 kļavas, četrus ķiršus, deviņas ābeles, divus ozolus, vienu aso egli, kā arī hortenzijas, bārbeles, grimoņus un ložņu kārklus,” vēstī pašvaldības pārstāve.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Artuss: nav izsata. fakts....

  • Artuss: Lai ir, kas ir un labi....

  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma