Egļu vietā taps jauni košumkrūmu un koku stādījumi

Iepriekšējās otrdienas numurā lasītāji jau varēja iepazīties ar Alūksnes novada pašvaldības skaidrojumu par ielu pārbūves laikā notiekošo koku izciršanu. Šoreiz pēc lasītāja lūguma sīkāk uzzinājām, kādēļ administratīvās ēkas un apkārtnes rekonstrukcijas projekta gaitā nogrieztas ilggadīgās egles un kas būs to vietā.

Alūksnes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka norāda, ka laukums pie ēkas Dārza ielā 11 ir novecojis ne tikai fiziski, bet arī morāli, tas, tāpat kā administratīvās ēkas fasāde, būtiski nav mainījies gadu desmitiem. “Laukums ir pārprojektēts pilnībā, lai to veidotu mūsdienīgāku, funkcionālāku, ērtāku un patīkamāku – būs jauni bruģēta seguma laukumi, jauni celiņi, atpūtas laukums ar soliņiem. Laukuma centrālais elements būs monumentāls masts Latvijas karoga izvietošanai, kam apkārt veidos īpašu seguma rakstu ar kamoliņa motīvu. Esošie kokaugi – egles un atsevišķi košumkrūmi – ir nogriezti, ņemot vērā gan to dendroloģisko, ekoloģisko un ainavisko nozīmīgumu, kā arī to atbilstību ēku ekspluatācijas un cilvēku uzturēšanās vietas drošības apstākļiem, gan arī jaunā laukuma plānojumu,” skaidro E. Aploka.

Līdzīgi kā pārbūvētās ielas pilsētā arī administratīvās ēkas teritorija nepalikšot bez apzaļumošanas. “Vairākās vietās pie ēkas taps jauni košumkrūmu un koku stādījumi. Ēkai piegulošajā teritorijā paredzēts iestādīt 30 kalnu priedes, 13 kļavas, četrus ķiršus, deviņas ābeles, divus ozolus, vienu aso egli, kā arī hortenzijas, bārbeles, grimoņus un ložņu kārklus,” vēstī pašvaldības pārstāve.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 1. līdz 15. decembrim Veclaicenes tautas namā izstādes “Cimdi un šalles” un Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” musturdeķi “Raibu raibā pasaulīte”.

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

14. decembrī no 18.00 līdz 20.00 Jaunannas Tautas namā Ziemassvētku dāvanu andele.

14. decembrī 18.00 Mālupes pagastā svētku egles iedegšana “Mazās eglītes lielā diena”.

Lasīt tālāk »

Reklāma