Šodien Ojāram Vācietim – 85

Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša piemiņas pasākumi sakarā ar viņa 85. dzimšanas dienu notiek visā Latvijā un vairāki no tiem dzimtajā pusē, Trapenē. Nozīmīgākais no tiem novembra sākumā bija jaunās ekspozīcijas atklāšana pagasta muzeja mājā “Atpakaļlaiks”, kas pulcēja vietējos un Apes novada ļaudis, viesus no Rīgas un citurienes.

Liela dāvana mazai tautai

Sirsnīgo notikumu ievadīja pagasta ansamblis “Atmoda” ar Ojāra Vācieša dzejoli “Mātei”, kuram mūziku sacerējusi tā vadītāja Ina Java. Un visi klātesošie, kam bija grūti ietilpt pat vairākās muzeja istabās, ir mirklī uz atpakaļ laiku, uz mūsu dzejnieka bērnības un jaunības laiku. To iesākot, muzeja vadītāja Līga Semjonova saka: “Šī izstāde ir veltīta mūsu Tautas dzejniekam Ojāram Vācietiem 85 gadu jubilejā un mums visiem, kam tuva ir viņa dzeja. Novadnieka piemiņas istaba ir pārvērtusies pilnībā. Man ir liels prieks par tik izdevušos rezultātu. Apskatot ekspozīciju, jūs jau redzējāt, ka līdzšinējo krājumu papildina skapis, galds un etažieris. Skapī ir pārskatāmi iekārtots muzeja līdzšinējais krājums, kas apmeklētājiem būs labāk redzams – Rūdolfa karotes, koka veidojumi, Bertas matu sprādzes un Ojāra dāvanas mātei, citas vēsturiskās liecības par viņa sakņu zemi, kas liecina, cik tās bijušas nozīmīgas tam, kas vēlāk veidoja Ojāru Vācieti par vienu no izcilākajiem 20. gadsimta latviešu dzejniekiem. Akadēmiķis Jānis Stradiņš mūsu novadnieku ir nosaucis par lielu dāvanu mazai tautai, dzejnieks Imants Ziedonis – par tautas sirdsapziņu, par piemērīšanās vertikāli.”

Daina Siņeļņikova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 13.11.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma