Lai svētku sajūta nesabojājas

Sandra Apine

Tuvojas valsts svētki, pie tam īpašāki kā citugad, taču svētku sajūta joprojām kavējas vai jau ir iztērējusies daudzajos valsts simtgadei veltītajos pasākumos, norisēs, veltījumos un godinājumos. Gads ir bijis bagāts, un daudzi no veltījumiem Latvijas simtgades gaidās bijuši patiesi vērtīgi un paliekoši, apbrīnojot īstenotāju radošumu un vērienu, taču pietiek arī darvas pilienu medus mucā, uz kuriem norādījusi pat Valsts kontrole, aicinot rūpīgāk uzraudzīt un menedžēt svētkiem paredzētos līdzekļus.

Latvijas valsts svētku īpašo noskaņu, šķiet, pratušas iebojāt arī Saeimas vēlēšanas, sākot ar pirmsvēlēšanu peripetijām, kas ceļā uz deputātu krēsliem ietvēra dažāda mēroga savstarpējus apvainojumus, līdz valdības veidošanas kolīzijām nu jau vairāk nekā mēneša garumā. Īstenībā, dažbrīd rodas sajūta, ka nez vai līdz valsts simtgades svētkiem tiksim pie mūsu simtgadīgās valsts valdības. Jau tuvākos valsts svētkus – Lāčplēša dienu – šogad sagaidīsim bez skaidrības par to, kurš atbildēs par aizsardzības lietām. Tautas teātra cienīgu kadru nupat otrdien netrūka arī jauno Saeimas deputātu pirmajā darba dienā, kad tie kāpa tribīnē, lai zvērētu uzticību Latvijai. Nepagāja ne trīs stundas, kamēr 100 gudrās galvas atrādīja, cik nu kurš valodas un dialektus samācījies. Pēc tam vēl tikpat laikietilpīgā Saeimas prezidija ievēlēšana, kas tika ievilkta līdz vakaram, kaut viss jau šķita skaidrs. Izskatās, deputātiem ir daudz brīva laika…

Jācer, ka pēc valsts prezidenta premjera izvēles valdības veidošanas process iegūs mērķtiecību un vecie/ jaunie deputāti būs saklausījuši prezidenta galveno vēstījumu – neizcelt tikai savu taisnību, bet beidzot atrast kopēju valodu, lai sāktu kaut ko darīt, jo – četros gados, kā norādīja valsts prezidents, patiešām var daudz ko paveikt.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

16. novembrī 18.00 Kolberģa tautas namā “Latvijai – 100” koncerts “Silta, jauka istabiņa”. Ieeja brīva. 21.00 valsts svētku balle kopā ar Zigmāru & Edgaru Krūmiņiem. Balle pie galdiņiem. Ieeja brīva.

16. novembrī 19.00 Alūksnes Kultūras centrā “Latvijai 100” – Alūksnes Kultūras centra tautas mākslas kolektīvu dižkoncerts “Ar mājas sajūtu sirdī”. Ieeja bez maksas.

16. novembrī 19.00 Pededzes tautas namā svētku sarīkojums par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai “Te ir mana dzimtene”.

Lasīt tālāk »

Reklāma