Starptautiskās apmācībās apgūst stāstu stāstīšanas metodi

Dažādu stāstu iepazīšana klausītājam paver jaunus skatu punktus, kas ietekmē attieksmes un uzvedību. Ne mazāk svarīgi, ka stāstu veidošanas process mums palīdz kļūt uzmanīgākiem, jutīgākiem un apzinātākiem, jo stāstnieks, veidojot stāstu, vēro sevi, savas emocijas un reakcijas, apkārtējos cilvēkus, notikumus, dabu un citus procesus.

Meklējot iespējas kopienas stiprināšanai, kā vienu no šī procesa trūkstošajām daļām alūksniete, Alūksnes un Apes novada fonda (AANF) pārstāve Ilze Zvejniece atpazina to, ka cilvēkiem pietrūkst dziļāku sarunu un nav pietiekami izkopta stāstu stāstīšanas kultūra. “Iedīgļus šai domai radīja AANF paspārnē īstenotie projekti “Real life tours” un “Radošā potenciāla skola”, un loģisks turpinājums bija meklēt iespējas jaunatnes līderu apmācībām. To, cik ļoti stāstu stāstīšana atver un saliedē cilvēkus, kas attiecīgi veicina viņu pilnveidošanos, piedzīvoju projektā Rumānijā. Balstoties uz iepriekšējiem starptautiskā projektu darba kontaktiem un pieredzi, tapa šis sadarbības projekts – starptautiskās apmācības par stāstu stāstīšanas metodi “Story by Story for building Community” (“Stāstu stāstīšana kopienas veidošanā”),” stāsta projekta vadītāja Ilze Zvejniece. Arī šīs apmācības organizē AANF.

Sandra Apine
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 02.11.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

16. novembrī 18.00 Kolberģa tautas namā “Latvijai – 100” koncerts “Silta, jauka istabiņa”. Ieeja brīva. 21.00 valsts svētku balle kopā ar Zigmāru & Edgaru Krūmiņiem. Balle pie galdiņiem. Ieeja brīva.

16. novembrī 19.00 Alūksnes Kultūras centrā “Latvijai 100” – Alūksnes Kultūras centra tautas mākslas kolektīvu dižkoncerts “Ar mājas sajūtu sirdī”. Ieeja bez maksas.

16. novembrī 19.00 Pededzes tautas namā svētku sarīkojums par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai “Te ir mana dzimtene”.

Lasīt tālāk »

Reklāma