Bez ūdens, sāls un mūsmāju plīts

Daina Siņeļņikova

Šlāgera dziesminiekam Aigariņam ir dziesma, kurā viņš pauž, ka ikvienam dzīvošanai ir vajadzīgas trīs lietas – ūdens, sāls un mājas. Tagad, kad jaunās valdības veidošanas procesā vadošie politiskie spēki gatavo savu redzējumu, kādu katrs Latviju vēlas redzēt pēc Saeimā nostrādātajiem četriem gadiem, rodas iespaids, ka tieši sāls un ūdens viņu “mērcēm”, ko līdz šim cēluši galdā, pietrūkst. Un te man šķiet, ka nepalīdzēs garšu uzlabot pat tad, kad klāt piekodīsim kādu kumosu mūsu rudzu maizes.

Šī pārliecība manī vēl vairāk nostiprinājās pēc premjeru kandidātu tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Manuprāt, labi, ka valsts pirmā persona nevienam nedeva iespēju sapriecāties, ka tieši viņš varētu tikt nominēts šim amatam 6. novembrī. Lai jau paši rod saskaņu savā starpā… Uz to gan daļa vēlētāju mēs neceram. Tā vietā, lai pretendentu sarunas iegūtu jaunu dinamiku un jaunu tempu, notika cīkstēšanās, kuros krēslos Saeimas sēžu zālē kurš politiskais spēks sēdēs. Laikam jau Artuss Kaimiņš bija sajaucis Jēkaba ielas namu ar operetes teātri, lai panāktu “KPV LV” “aktieru” sēdvietas centrā, un viņa vēlētāji gavilēja. Tāpat Aldis Gobzems no “KPV LV” klusē par saviem darbiem privatizācijas aģentūrā, kurā bijis priekšnieka vietnieks.

Mūsu dzimtā vecākā paaudze vienmēr bija uzskatījusi par savu pienākumu vēlēšanu dienā doties pie urnām un izdarīt savu izvēli.

Šīs Saeimas vēlēšanas bija atšķirīgas ar to, ka balsot devās jau trīs paaudzes, kas mani priecēja, bet mūsējo balsis tika izšķīdinātas, jo, kā vēlāk izrādījās, katrs politiskais spēks no mūsējiem bija saņēmis kādu balsi. Lūk, rezultāts – ievēlēta sadrumstalota Saeima un nepieredzējuši cilvēki politikā. Tā ir mana pārliecība, ka daļa jauno ievēlēto deputātu nemaz nezina, kas ir politika. Tā nav pļāpāšana vārtu rūmē, pasēdēšana pie kafijas tases vai debesmannas piedāvāšana. Politika ir zinātne par attiecībām. Ārpolitika ir attiecības starp valstīm. Iekšpolitika – attiecības starp valsts pārvaldes aparātu un iedzīvotājiem, kurā ir daudzas jomas. Es te vēlētos ierindot arī ģimenes – arī tajās ir svarīgas attiecības. Ja to nav pašā mazākajā valsts šūniņā, tad negaidiet, ka tādas pārstāvis tās pratīs prasmīgi veidot arī lielajā politikā. Zīmīgi, ka to bija ievērojuši vēlētāji un daudzi no šiem kungiem palika aiz svītras.

Savā žurnālistes praksē esmu tikusies ar dažāda līmeņa – Eiroparlamenta, Saeimas, rajona un pilsētas padomes un novada domes – deputātiem, zemākā līmeņa pašvaldībās pat bijusi ar tiem kolēģe. Daudzi no viņiem bijuši politikas zinātnes labi pazinēji. Lai man piedod visi pārējie, bet tikai nedaudzi spējuši atstāt tādu iespaidu, kas pārliecinājis, ka šis tautas kalps tajā brīdī ir savā īstajā vietā un strādā savu pilsoņu un kopienas labā. Tas ir bijis Eiroparlamenta deputāts Valdis Dombrovskis, ar kuru tikos Briselē, tas ir Alūksnes rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks Ventis Mikuda, ar kuru strādāju vienā padomē Atmodas laikā, tā ir Saeimas deputāte, bijusī Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju, par kuras pamatīgajiem darbiem savu iedzīvotāju labā nācies vēstīt vietējā medijā.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Artuss: Lai ir, kas ir un labi....

  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma