Austras Lindes tautu meitas atgriežas muzejā

Svētdien, 21. oktobrī, novadnieces Austras Lindes 100. dzimšanas dienā Alūksnes muzejā tika atklāta izstāde “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”. Šī neparastā kolekcija Latvijā atgriezusies, pateicoties viņas meitai Astrai Pavlovskai, kura tālajā 1995. gadā no ASV pārcēlās uz dzīvi Latvijā. Tagad 120 lellītes latviešu tautas tērpos radušas mājvietu Alūksnē.

“Novadniece Austra Linde, kura dzimusi Ziemera pagastā, ir spilgta personība Latvijas simtgades gobelēnā. Viņa dzimusi vienā gadā ar mūsu valsti un spējusi saglabāt latvietību, atrodoties tālu prom no dzimtenes, neaizmirstot latviešu tautas tradīcijas un nacionālās vērtības. Austra Linde ar lielu pacietību, neatlaidību un patiesu dzimtenes mīlestību mums ir atstājusi savu unikālo kultūrvēsturisko mantojumu – miniatūro latviešu tautas tērpu kolekciju, kas ir apbrīnas vērta ne tikai mums, latviešiem, bet arī cittautiešiem,” Austras Lindes 100 gadu jubilejai veltītā atceres pasākuma ieskaņā sacīja Alūksnes muzeja izstāžu kuratore Linda Apšusala, uzsverot, ka Latvijas valsts simtgades vēstījums “Es esmu Latvija” ir vijies cauri visai rokdarbnieces Austras Lindes dzīvei. Vienkārši patiesi mīlot savu zemi, savas tautas vērtības, viņa, pati to nemaz neapzinoties, ir atstājusi unikālu dāvanu savai Latvijai tik nozīmīgajā jubilejā.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 23.10.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma