Ražošanas procesos ievieš jaunas tehnoloģijas

Situācijās, kad pastāvīgu ceļu infrastruktūru izbūvēt nav lietderīgi un kokmateriālu piegādes jānodrošina visa gada garumā, AS “Latvijas valsts meži” ir uzsākusi īslaicīgas lietošanas koka vairoga brauktuvju tehnoloģijas ieviešanu savos ražošanas procesos. Viena no šādām brauktuvēm 1,490 kilometru garumā pašlaik uzbūvēta Pededzes pagasta mežos.

Akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Austrumvidzemes reģionā Kaspars Spirks (attēlā no labās) un Meža infrastruktūras speciālists Vidzemes reģionā Ivars Langrats stāsta, ka koka vairogu brauktuves ir neaizvietojamas vietās ar ļoti zemu grunts nestspēju.  Foto: Aivita Lizdika

Viens no iemesliem, kādēļ no 2013. gada akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” īsteno šo koka vairogu brauktuvju projektu, ir vides saudzēšana. Izvietojot tās un strādājot ar meža tehniku, netiek iebrauktas tā saucamās risas. Netiek bojāta augsne. Tehnoloģijas pamatā ir no zāģmateriāliem izgatavoti koka vairogi, kurus ieklāj uz iepriekš izlīdzinātas grunts. Pa šādiem ceļiem var pārvietoties kokvedēji ar kopējo masu vairāk nekā 52 tonnas. Pagaidu ceļus var ieklāt vietās ar ļoti zemu grunts nestspēju – pat tādās, kur nav iespējams ilgstoši pārvietoties ar mežizstrādes tehniku.

Aivita Lizdika
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 23.10.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma