“Meklē un uzzini!” – atsāk sezonu

Uzsākot rudens sezonu, Alūksnes pilsētas bibliotēka sadarbībā ar “Malienas Ziņām” turpina konkursu “Meklē un uzzini!” un aicina tajā piedalīties arī tos, kas pirmajās kārtās nestartēja.

“Jautājumus esam sagatavojuši, apzinot divus novadpētniecībai nozīmīgus datumus oktobrī. 5. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Skolotāju diena. Katru gadu cilvēki šajā dienā tiek aicināti apsveikt savus skolotājus, lai pateiktos viņiem par ieguldīto darbu. Savukārt 27. oktobris ir Pasaules audiovizuālā mantojuma diena. Audiovizuālie dokumenti (filmas, video, skaņu ieraksti platēs vai lentās, televīzijas un radio programmu ieraksti u.c.) ir būtiski informācijas nesēji, jo, pārvarot gadu desmitus, tie caur skaņu vai kustīgā skaņu attēlā informē par vēsturi un piedzīvoto pagājušajā gadsimtā,” kārtas tematiku ieskicē Alūksnes pilsētas bibliotēkas bibliogrāfe Maija Semjonova.

Konkursa MEKLĒ UN UZZINI! 4. kārtas jautājumi

1. Par kādu izcilu skolotāju, mūsu novadnieku, izdota grāmata – fotostāsts 2017. gadā?

2. Mālupietis emigrācijā Ernests Ozols atmiņu stāstījumā par dzimto pagastu min arī skolotājus un 1905. gada revolūcijas notikumus. Soda ekspedīcijai bija dotas ārkārtas pilnvaras sodīt nemierniekus.
Kā tika sodīti Mālupes pagasta skolotāji Aleksandrs Skuja un Brencis Kļaviņš?

3. Novadnieks, vēsturnieks Jānis Līcis pētījis mūsu novada skolu vēsturi.
Kādā rakstā viņš min, ka 1939. gada 11. septembrī pēc svinīgā dievkalpojuma baznīcā Alūksnes ģimnāzisti devās uz jauno skolas ēku. Šajā dienā tika iesvētīts arī jaunais skolas karogs. Kuri skolēni šajā svinīgajā pasākumā bija karognesēji?

4. Digitālajā krātuvē “Redzi, dzirdi Latviju!” apkopots audiovizuālais mantojums par mūsu valsti, tās cilvēkiem un dažādām politiskās, sabiedriskās un kultūras dzīves norisēm. Tur varam atrast un noskatīties arī 1938. gada Alūksnes pamatskolu kopīgā izlaiduma svinības un Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa uzrunu tajās. Kurā vietā notika šīs svinības?

5. 1956. gada kinožurnālā “Pionieris” ir skatāms sižets “Divi draugi”. Nosauciet skolu un sižetā redzamos skolēnus!

6. 2012. gadā Dace Marķitāne, E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece, kādā laikrakstā raksta par savu skolotāju Teklu Ozolu. Kāds ir skolotājas dzīves moto?

7. 2018. gadā vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” klajā laists romāns par skolotājiem. Nosauciet grāmatu un tās autoru!

Atbildes jāiesniedz līdz 31. oktobrim pulksten 18.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā klātienē, elektroniski biblioteka@aluksne.lv vai sūtot pa pastu uz adresi: Lielā Ezera iela 24, Alūksne, LV-4301 (ar norādi – konkursam). Iesniegt var arī redakcijā, sūtot pa pastu uz adresi: Pils iela 27, Alūksnē, LV-4301, iemest “Malienas Ziņu” pastkastē Pils ielā 27, 1. stāvā vai sūtīt elektroniski: reklama@malienaszinas.lv.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma