Rīko rudens modes mākslas pasākumu

Alūksne publiskās aptaujās atzīta par vienu no pilsētām, kur baudīt visskaistāko rudeni. To apliecināt nolēmis arī Alūksnē pazīstamais fotogrāfs Māris Šļivka, organizējot ekspromtom rudens modes mākslas pasākumu. Svētdien, 14. oktobrī, pulksten 12.00 Alūksnes Tempļakalna pakājē interesenti aicināti darināt tērpus no dabas materiāliem, ko krāšņojis rudens.

“Ideja radās no garlaicības,” viņš smejas. “Kāzu fotografēšanas sezona beigusies, gribas fotogrāfa darbā kaut kādu aktivitāti.” Fotogrāfs novērtē pašreizējās objektīvam tik pateicīgās ainavas un operatīvi nolēmis izmantot šajā nedēļas nogalē solīto atvasaru. Pie tam, roka dabas tērpu fotosesijās jau iemēģināta pērn un izdevusies lieliski, tādēļ ir stimuls to atkārtot. “Pērn tapa divi darbi. Vienā košu rudens lapu tērpā pozē mana sieva Solvita, otra ir intīmāka fotosesija – paparžu ietērpā,” atklāj Māris.

Jautāts, cik atsaucīgi publika sociālajos tīklos uzņēmusi viņa šīs nedēļas sākumā izplatīto aicinājumu piedalīties, M. Šļivka atzīst, ka ideja cilvēkiem ļoti patīk, bet pagaidām (līdz ceturtdienai) dalību pieteikuši vien trīs interesenti. “Rudens modes mākslas pasākums būs kā radošas darbnīcas, kur ikviens radošs cilvēks aicināts darināt tērpu uz vietas no līdzpaņemtajiem vai turpat dabā sameklētajiem materiāliem. Aicinu visus, kuri vēlas pamēģināt izveidot no lapām, ziediem, sūnām, zariem, āboliem un citām piemērotām dabas veltēm mākslas darbu apģērba veidā,” saka Māris. Protams, tērpus var ņemt līdzi jau gatavus, un viena no fotosesijas dalībniecēm tā arī darīšot. Visus pasākumā tapušos mākslas darbus Māris Šļivka iemūžinās augstas kvalitātes fotogrāfijās.

Viņš aicina potenciālos dalībniekus ar viņu sazināties Facebook. Ja nav tādas iespējas, citu kontaktinformāciju var sameklēt fotogrāfa mājas lapā: www.marisslivka.lv. Pēc pasākuma organizators aicina uzkavēties mazā piknikā ar pašu līdzpaņemtajiem groziņiem. “Protams, pirmajā pasākumā nevar cerēt uz milzu atsaucību. Tas drīzāk būs kā eksperiments, noskaidrojot, vai ar laiku varētu kļūt par tradīciju,” apsver M. Šļivka.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma