Atdzimst Alsviķu muižas parks

Trešdien alsviķieši tika aicināti rudenīgā ceļojumā, kura laikā biedrība “Alsviķu pagasta attīstībai un labklājībai” prezentēja projekta “Alsviķu muižas parka atdzimšana” laikā paveikto.

Šogad, atzīmējot Latvijas 100. dzimšanas dienu, biedrības “Alsviķu pagasta attīstībai un labklājībai” biedri sadarbībā ar Alsviķu pagasta pārvaldes iestādēm un struktūrvienībām vēlējušies sakopt un atdzīvināt šo skaisto un vēsturiski nozīmīgu vietu, ieguldot tajā gan savus spēkus un idejas, gan piesaistot uzņēmējus. Ar paveikto alsviķiešus iepazīstināja biedrības valdes locekle Marina Ramane. Dodoties pastaigā kopā ar Alsviķu muižas baronesi Annu, kuras tēlā iejutās Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālās struktūrvienības skolotāja Elīna Karaseva, visiem atnākušajiem bija iespēja novērtēt, kas paveikts kopš 3. maija, kad notika pirmā parka sakopšanas talka, kurā piedalījās Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālās struktūrvienības darbinieki, pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” kolektīvs, pagasta pārvaldes darbinieki un Alsviķu seniori.

Ar Alūksnes novada pašvaldības atbalstu metālkalēji Laimonis un Pēteris Bāliņi izgatavojuši piecus soliņus un atkritumu tvertnes, kas izvietoti parka teritorijā uz pašvaldības aģentūras “Spodra” sagādātajām plāksnēm. Uzstādīts arī jauns tiltiņš. Kokmateriālus soliņu un tiltiņa izgatavošanai sarūpējuši uzņēmēji Jānis Bukāns un Dainis Vindels, bet atkritumu tvertnēm koka daļas un tiltiņu izgatavojuši Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālās struktūrvienības 2. un 3. kursa galdnieku grupas audzēkņi ar skolotājiem Raiti Ramani un Māri Vizuliņu. Parkā izveidota jauna puķu dobe, un dekoratīvo krūmu un puķu stādus tai dāvinājušas Dace Jansone un Zinaida Silirava. Uzstādīts arī vēsturisko atklāsmju informatīvais stends par Alsviķu muižas parka pirmsākumiem ar vēsturnieka Jāņa Līča tekstu no grāmatas “Alsviķu pagasta vēstures atspulgi”.

Projekta prezentācijas pasākumā M. Ramane pateicās par ieguldīto un paveikto darbu Marutai Lūsei, Edvīnam Vanagam, Aināram Andrejevam un par atbalstu pagasta saimniekam Aivaram Loginam, Alsviķu pagasta pārvaldei un tās vadītājai Ingrīdai Sniedzei, Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālās struktūrvienības vadītājam Aivaram Maltavniekam, PII “Saulīte” kolektīvam un vadītājai Evijai Kubulniecei, Alūksnes novada pašvaldībai un ainavu arhitektei un projekta koordinatorei Madarai Sildegai – Mieriņai par sniegtajiem padomiem, par atbalstu un sapratni un visiem, kas veicinājuši projekta realizēšanu.

Ar muzikāliem akcentiem ceļojumu papildināja PII “Saulīte” audzēkņi un skolotāja Sandra Gabranova, kuri ar rudenīgu sveicienu – dzejoļiem, dziesmām – iepriecināja pasākuma dalībniekus, viņus iesaistot arī rotaļās. Par cienastu vēsajā un rudenīgajā dienā bija parūpējusies uzņēmēja Ina Podziņa.

Pagasta pārvaldes vadītāja Ingrīda Sniedze un Alūksnes novada pašvaldības arhitekte Madara Sildega – Mieriņa prezentācijas noslēgumā iestādīja ozolu, kas būs atgādinājums par Latvijas simtās dzimšanas dienas gadā paveikto parka atjaunošanā. Jāpiebilst, ka 3. maijā parka sakopšanas talkas dalībnieki iestādīja liepu, kas simboliski vēstīs par Alsviķu muižas parka atdzimšanas sākumu.

Dace Plaude

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma