Skolēni mācās vēlēt

Šobrīd visi vairāk vai mazāk dzīvojam Saeimas vēlēšanu noskaņā, un izņēmums nav arī jaunā paaudze, kura rīt, 6. oktobrī, vēlēšanās piedalīsies pirmo reizi vai arī to darīs jau nākamajās pašvaldību vai Saeimas vēlēšanās. Tādēļ Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija 26. septembrī organizēja Vēlēšanu pratības dienu, kurai notika iepriekšēja gatavošanās vēstures, ekonomikas, politikas un tiesību mācību stundās. Tajās skolēni iepazinās ar Centrālā vēlēšanu biroja mājas lapu, lasot partiju programmas, diskutēja, analizēja un vērtēja to piedāvājumu.

Idejas iniciatore Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ģeogrāfijas, ekonomikas, komerczinību skolotāja Inguna Vilemsone uzsver, ka mūsdienās ir ļoti aktuāli pilnveidot sabiedrības un, īpaši, jauniešu finanšu pratību. Tāpat plašsaziņas informatīvajā telpā, kad informācijas pārbagātībā faktu sagrozīšana kļūst kā līdzeklis manipulācijām ar cilvēkiem, personības attīstība nav iespējama bez mediju lietošanas pratības. Savukārt Tiesībsargs 2018. gada prioritāšu klāstā ir iekļāvis jauniešu un pedagogu izglītošanu vēlēšanu pratības jautājumos. “Vēlēšanu pratība nenozīmē – protu atrast vēlēšanu iecirkni, paņemt biļetenu un iemest to urnā. Vēlēšanu pratība nozīmē politiskā procesa izpratni,” uzsver I. Vilemsone. Tādēļ ģimnāzija jau otro gadu ir Eiroparlamenta Vēstnieku skola, motivējot jauniešus aktīvi paust savu viedokli, uzskatus, kļūt aktīviem visās dzīves jomās, piedaloties valstij un novadam svarīgu lēmumu pieņemšanā.

Sandra Apine
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 05.10.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Artuss: nav izsata. fakts....

  • Artuss: Lai ir, kas ir un labi....

  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma