Skolēni mācās vēlēt

Šobrīd visi vairāk vai mazāk dzīvojam Saeimas vēlēšanu noskaņā, un izņēmums nav arī jaunā paaudze, kura rīt, 6. oktobrī, vēlēšanās piedalīsies pirmo reizi vai arī to darīs jau nākamajās pašvaldību vai Saeimas vēlēšanās. Tādēļ Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija 26. septembrī organizēja Vēlēšanu pratības dienu, kurai notika iepriekšēja gatavošanās vēstures, ekonomikas, politikas un tiesību mācību stundās. Tajās skolēni iepazinās ar Centrālā vēlēšanu biroja mājas lapu, lasot partiju programmas, diskutēja, analizēja un vērtēja to piedāvājumu.

Idejas iniciatore Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ģeogrāfijas, ekonomikas, komerczinību skolotāja Inguna Vilemsone uzsver, ka mūsdienās ir ļoti aktuāli pilnveidot sabiedrības un, īpaši, jauniešu finanšu pratību. Tāpat plašsaziņas informatīvajā telpā, kad informācijas pārbagātībā faktu sagrozīšana kļūst kā līdzeklis manipulācijām ar cilvēkiem, personības attīstība nav iespējama bez mediju lietošanas pratības. Savukārt Tiesībsargs 2018. gada prioritāšu klāstā ir iekļāvis jauniešu un pedagogu izglītošanu vēlēšanu pratības jautājumos. “Vēlēšanu pratība nenozīmē – protu atrast vēlēšanu iecirkni, paņemt biļetenu un iemest to urnā. Vēlēšanu pratība nozīmē politiskā procesa izpratni,” uzsver I. Vilemsone. Tādēļ ģimnāzija jau otro gadu ir Eiroparlamenta Vēstnieku skola, motivējot jauniešus aktīvi paust savu viedokli, uzskatus, kļūt aktīviem visās dzīves jomās, piedaloties valstij un novadam svarīgu lēmumu pieņemšanā.

Sandra Apine
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 05.10.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

No 3. oktobra Bejas novadpētniecības centrā simtgades devums Latvijai – audīsim rakstainu jostu, aicināti visi ieaust savu josliņu.

No 15. oktobra Mārkalnes tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde.

19. oktobrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņš “Neparastie dzīvnieki”.

19. oktobrī 22.00 Liepnas tautas namā diskoballe.

20. oktobrī 10.00 Zeltiņu bibliotēkā lekcija un diskusija par vidi – atkritumiem un to šķirošanu, kā samazināt aiz sevis atstāto ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Lasīt tālāk »