Sirmgalvjus sildīs šalles Latvijas karoga krāsās

Svētdien Mālupes saieta namā notika Vispasaules Senioru dienai veltīts pasākums cienījamā vecuma ļaudīm “Ar siltuma sajūtu sirdī”, kurš bija viens no sarīkojumiem šajā pagastā, kura saturs un nozīmība saistīts ar Latvijas 100. dzimšanas dienas svinību gaidām visā valstī.

Grupa Mālupes pagasta senioru, kuri saņēma īpašo dāvinājumu – tautiskās šalles – Latvijas Simtgades svētku gaidās.  Foto: Daina Siņeļņikova

Atklājot to, pagasta pensionāru padomes priekšsēdētāja, novada apvienības valdes locekle Margrieta Bizjukova sacīja: “Brīdī, kad uzsākām gatavoties dižajai mūsu valsts dzimšanas dienai, ikkatrs ar saviem labajiem darbiem un domām tikām aicināts kļūt par kripatiņu labāks, godīgāks, patiesāks un arī dāsnāks. Mēs, Mālupes pagasta rokdarbu pulciņa “Anneles” aktīvistes, vēlējāmies dāvāt Latvijai kaut ko īpašu, saprotot, ka pats galvenais dāvanu saņēmējs var būt mūsu pašu cilvēks, mālupietis. Mālupietis, kura matus rotā sudrabs, kura mūža kalendārs arī tuvojas Latvijas jubilejas ciparam. Mūsu vectētiņi un vecmāmiņas arī bijuši un joprojām ir mūsu valsts vēstures lappušu veidotāju vidū. Dzimuši pirmās brīvvalsts laikā, cietuši Staļina represijās, cīnījušies abu Pasaules karu dažādās frontēs, bet vienmēr nesot sirdīs ticību un uzticību savai valstij. Mēs šodien īpaši godināsim un sacīsim paldies tikai nelielai daļai no viņiem, kuru mūžs ieritējis devītajā gadu desmitā, un vēl cienījamākiem ilgdzīvotājiem.”

Latvijas 100. dzimšanas dienu sagaida četri desmiti Mālupē dzīvojošo ilgdzīvotāju, kuru dzīves pieredze bagātina joprojām tos, kas turpina kopt auglīgo Pededzes krastu zemi, uztur savu senču veidoto lauku sētu un spēj vienot bērnu un mazbērnu paaudzes neatstāt savu dzimto ligzdu. Pagasta senioru vadītāja un kultūras darbinieces apvienojās kopējam darbam – adīt šalles Latvijas karoga krāsās un tās valsts Simtgades svētku priekšvakarā dāvināt šiem pagasta sirds cilvēkiem. Taču tam bija vajadzīga adāmmašīna un dzija. Idejas autores un vēlāk arī projekta realizētājas startēja Alūksnes un Apes novada fonda rīkotajā labdarības konkursā “Ziedotāju aplis” un guva atbalstu.

Daina Siņeļņikova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 02.10.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma