Izstādē – Alūksnes mākslinieku darbi

Aizvadītās nedēļas nogalē Alūksnes muzejā tika atklāta tradicionālā Alūksnes mākslinieku un radošo personību darbu izstāde “Malēnieša radošais šūpulis”, kurā ar lietišķās un stājmākslas darbiem piedalās 25 autori.

Alūksnes muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Jolanta Baldiņa izstādes atklāšanā, atšifrējot izstādes nosaukumu, sacīja, ka tajā savstarpēji saistītas trīs svarīgas nozīmes. Radošs – tāds, kas rada vērtības un kura rezultātā rodas vērtības, tās bieži vien ir garīgas. Mākslinieks ir radoša personība, kuram piemīt tēlaina domāšana, gaume un spēja radīt. Malēnietis ir Vidzemes austrumdaļas iedzīvotājs, sirsnīgs un īsts sava novada patriots, pēc dabas – mākslinieks. Par to liecina daudzi Malēnijas izauklētie cilvēki. Šūpulis ir Alūksne un tās apkārtne, kas izšūpojusi un pasaulei devusi radošus un talantīgus māksliniekus, kuri mīlējuši un mīl savu dzimto vietu, izauklējusi sirsnīgus un tēlaini domājošus, darbīgus cilvēkus, kuriem patīk un padodas radīt. Radīt to, kas ir viņu sirdī un domās, kas priecē citus.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 28.09.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma