Pa Glika un Fītinghofu pēdām

Šonedēļ no 16. līdz 21. septembrim Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā starptautiska sadarbības projekta “Pa Glika un Fītinghofu pēdām” ietvaros viesojas sadraudzības skolas Vācijā – Ernsta Glika dzimtās pilsētas Vetīnas Burgģimnāzijas skolēnu un skolotāju grupa.

Kā atgādina ģimnāzijas direktore Daina Dubre – Dobre, šī sadarbība turpinās jau desmit gadus un uzsākusies ar dalību Comenius programmas projektā, kura ietvaros ģimnāzijas pārstāvji pirmo reizi viesojās Vetīnā. Beidzoties kopīgajam projektam, abu skolu sadarbība turpinājusies ar vairākkārtējām apmaiņas vizītēm. 2016. gada rudenī Alūksnē norisinājās starptautiska konference “Ernsts Gliks – tilts starp Alūksni un Vetīnu”, kurā piedalījās ne tikai Alūksnes ģimnāzijas un Burgģimnāzijas skolēni un skolotāji, bet arī Sanktpēterburgas 344. liceja delegācija. D. Dubre – Dobre akcentē, ka Sanktpēterburgas 344. licejs arī ir ieinteresēts sadarbībā ar Burgģimnāziju, jo konferences da-lībnieki no Sanktpēterburgas iepazīstināja ar pētījumiem par Ernsta Glika bērnu un viņu pēcteču dzīvi Krievijā.

Šoreiz sadarbības projekta ietvaros notika prezentācijas, izglītojošas un radošas nodarbības, ekskursijas, akcentējot ne tikai Ernsta Glika atstāto kultūrvēsturisko mantojumu, bet arī Fītinghofu dzimtas ieguldījumu Alūksnes vēsturē. Projekta aktivitātes norisinājās pie keramiķa Uģa Puzuļa viņa darbnīcā “Racupkalnā”, vācu viesi pirmo reizi iepazina Latgali un pirms gaidāmās pāvesta Franciska vizītes devās ekskursijā uz Aglonu, kā arī apskatīja tuvumā esošo Karaļkalnu, kas izpelnījās ciemiņu īpašu sajūsmu, un apmeklēja Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs”.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 21.09.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

No 3. oktobra Bejas novadpētniecības centrā simtgades devums Latvijai – audīsim rakstainu jostu, aicināti visi ieaust savu josliņu.

No 15. oktobra Mārkalnes tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde.

19. oktobrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņš “Neparastie dzīvnieki”.

19. oktobrī 22.00 Liepnas tautas namā diskoballe.

20. oktobrī 10.00 Zeltiņu bibliotēkā lekcija un diskusija par vidi – atkritumiem un to šķirošanu, kā samazināt aiz sevis atstāto ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Lasīt tālāk »