Pa Glika un Fītinghofu pēdām

Šonedēļ no 16. līdz 21. septembrim Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā starptautiska sadarbības projekta “Pa Glika un Fītinghofu pēdām” ietvaros viesojas sadraudzības skolas Vācijā – Ernsta Glika dzimtās pilsētas Vetīnas Burgģimnāzijas skolēnu un skolotāju grupa.

Kā atgādina ģimnāzijas direktore Daina Dubre – Dobre, šī sadarbība turpinās jau desmit gadus un uzsākusies ar dalību Comenius programmas projektā, kura ietvaros ģimnāzijas pārstāvji pirmo reizi viesojās Vetīnā. Beidzoties kopīgajam projektam, abu skolu sadarbība turpinājusies ar vairākkārtējām apmaiņas vizītēm. 2016. gada rudenī Alūksnē norisinājās starptautiska konference “Ernsts Gliks – tilts starp Alūksni un Vetīnu”, kurā piedalījās ne tikai Alūksnes ģimnāzijas un Burgģimnāzijas skolēni un skolotāji, bet arī Sanktpēterburgas 344. liceja delegācija. D. Dubre – Dobre akcentē, ka Sanktpēterburgas 344. licejs arī ir ieinteresēts sadarbībā ar Burgģimnāziju, jo konferences da-lībnieki no Sanktpēterburgas iepazīstināja ar pētījumiem par Ernsta Glika bērnu un viņu pēcteču dzīvi Krievijā.

Šoreiz sadarbības projekta ietvaros notika prezentācijas, izglītojošas un radošas nodarbības, ekskursijas, akcentējot ne tikai Ernsta Glika atstāto kultūrvēsturisko mantojumu, bet arī Fītinghofu dzimtas ieguldījumu Alūksnes vēsturē. Projekta aktivitātes norisinājās pie keramiķa Uģa Puzuļa viņa darbnīcā “Racupkalnā”, vācu viesi pirmo reizi iepazina Latgali un pirms gaidāmās pāvesta Franciska vizītes devās ekskursijā uz Aglonu, kā arī apskatīja tuvumā esošo Karaļkalnu, kas izpelnījās ciemiņu īpašu sajūsmu, un apmeklēja Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs”.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 21.09.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 1. līdz 15. decembrim Veclaicenes tautas namā izstādes “Cimdi un šalles” un Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” musturdeķi “Raibu raibā pasaulīte”.

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

14. decembrī no 18.00 līdz 20.00 Jaunannas Tautas namā Ziemassvētku dāvanu andele.

14. decembrī 18.00 Mālupes pagastā svētku egles iedegšana “Mazās eglītes lielā diena”.

Lasīt tālāk »

Reklāma