6. oktobra uzdevums

Dace Plaude

Tagad jau mazāk kā mēnesis palicis līdz 6. oktobrim, kad notiks Latvijas Republikas 13. Saeimas vēlēšanas. Par ko balsot? Šis jautājums arvien biežāk izskan ne tikai publiskajā telpā, bet arī sarunās ar radiem, draugiem, darba kolēģiem. No tā neizvairīties arī, lielākā vai mazākā cilvēku lokā satiekoties pat tādos neformālos pasākumos kā dzimšanas dienas ballītes.

Kāda būs vēlētāju aktivitāte šajās vēlēšanās, grūti prognozēt, taču skaidrs ir viens – sabiedrībai nav vienalga, kuri būs tie 100 tautas priekšstāvji nākamajos piecos gados. Cilvēki spriež, analizē, diskutē… Ikviens, kuram ir interese par valstī notiekošajiem procesiem, var sekot priekšvēlēšanu diskusijām, kuras interneta portālā delfi.lv vada žurnālists Jānis Domburs, partiju programmas vētī un ar deputātu kandidātiem iepazīstina Latvijas Radio un Latvijas Televīzija, citi plašsaziņas līdzekļi, un pašlaik šķiet, ka deputātu kandidāti ir visur.

Kā izdarīt pareizo izvēli, rosina domāt “Partiju šķirotava” – unikāls rīks, ko radījis Latvijas Radio Ziņu dienests kopā ar sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Tas jau no pagājušās nedēļas – 5. septembra – ir pieejams portālā LSM.lv. Ja atlicināsiet brīdi sava laika un būsiet pacietīgi, izpildot interaktīvu testu, kurā izspēlētas 16 dzīves situācijas, varēsiet noskaidrot, ar kuras partijas piedāvājumu jūsu viedoklis sakrīt pilnībā vai daļēji, ar kuru pretrunas nav lielas vai tās ir radikālas.

Kad izpildīju testu, rezultāti izrādījās diezgan pārsteidzoši, jo ar partiju, par kuru biju domājusi balsot nākamās Saeimas vēlēšanās, pretrunas izrādījās visradikālākās. Pēc tam, kad biju dalījusies ar saiti uz šo testu sociālajā vietnē facebook, kāda mana skolas un domu biedrene, kuras viedoklis man vienmēr ir bijis svarīgs, apvaicājās, vai esmu izpildījusi šo testu. Atbildēju apstiprinoši, piebilstot, ka tas tomēr nepadara 6. oktobra uzdevumu vieglāku. Izrādījās, ka viņai pēc testa izpildīšanas radušās līdzīgas pārdomas, kam sekoja piebilde ar smaidiņu “Tagad nezinu, vai mainīt viedokli vai sarakstu…”

Lai vai kā, laiks izvēlei patiešām vēl ir, un to gan zinu skaidri, ka vēlēšanās noteikti piedalīšos, kaut arī 6. oktobra uzdevums patiešām nav no vieglākajiem.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Artuss: Lai ir, kas ir un labi....

  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma