Neapmierināti ar sabiedriskā transporta kustības grafiku

Ar 1. septembri Alūksnes novadā tika veiktas izmaiņas astoņos sabiedriskā transporta maršrutos. Iedzīvotāji par to ir sašutuši un savu sāpi izteikuši sociālajos tīklos, bet īpaši neapmierināti ir pededzieši un mārkalnieši, jo slēgts piektdienas reiss Alūksne – Mārkalne – Zabolova, kas bija vispieprasītākais, jo ar to no skolām mājās atgriezās bērni un jaunieši.

Taujāts par sabiedriskā transporta reisu samazinājumu Alūksnes novadā, novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis “Malienas Ziņām” norāda, ka šos jautājumus neizlemj pašvaldība. Tas ir Vidzemes plānošanas reģiona un SIA ”Autotransporta direkcija” kompetencē. Taču A. Dukulis paskaidroja, ka, apkopojot sabiedriskā transporta noslogojumu, atbildīgās iestādes pieņēma lēmumu slēgt pavisam septiņus maršrutus. “Valsts nostāja ir tāda, ka jāslēdz visi tie maršruti, kur valsts finansējuma dotācijas pārsniedz 75 procentus. Neskatoties uz to, Alūksnes novada pašvaldībai izdevās saglabāt tādus maršrutus, kas šai summai ir krietni pāri, pierādot to, ka mums tie ir ļoti nepieciešami,” stāsta A. Dukulis.

Aivita Lizdika
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 18.09.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 1. līdz 15. decembrim Veclaicenes tautas namā izstādes “Cimdi un šalles” un Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” musturdeķi “Raibu raibā pasaulīte”.

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

14. decembrī no 18.00 līdz 20.00 Jaunannas Tautas namā Ziemassvētku dāvanu andele.

14. decembrī 18.00 Mālupes pagastā svētku egles iedegšana “Mazās eglītes lielā diena”.

Lasīt tālāk »

Reklāma