Neapmierināti ar sabiedriskā transporta kustības grafiku

Ar 1. septembri Alūksnes novadā tika veiktas izmaiņas astoņos sabiedriskā transporta maršrutos. Iedzīvotāji par to ir sašutuši un savu sāpi izteikuši sociālajos tīklos, bet īpaši neapmierināti ir pededzieši un mārkalnieši, jo slēgts piektdienas reiss Alūksne – Mārkalne – Zabolova, kas bija vispieprasītākais, jo ar to no skolām mājās atgriezās bērni un jaunieši.

Taujāts par sabiedriskā transporta reisu samazinājumu Alūksnes novadā, novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis “Malienas Ziņām” norāda, ka šos jautājumus neizlemj pašvaldība. Tas ir Vidzemes plānošanas reģiona un SIA ”Autotransporta direkcija” kompetencē. Taču A. Dukulis paskaidroja, ka, apkopojot sabiedriskā transporta noslogojumu, atbildīgās iestādes pieņēma lēmumu slēgt pavisam septiņus maršrutus. “Valsts nostāja ir tāda, ka jāslēdz visi tie maršruti, kur valsts finansējuma dotācijas pārsniedz 75 procentus. Neskatoties uz to, Alūksnes novada pašvaldībai izdevās saglabāt tādus maršrutus, kas šai summai ir krietni pāri, pierādot to, ka mums tie ir ļoti nepieciešami,” stāsta A. Dukulis.

Aivita Lizdika
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 18.09.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

No 3. oktobra Bejas novadpētniecības centrā simtgades devums Latvijai – audīsim rakstainu jostu, aicināti visi ieaust savu josliņu.

No 15. oktobra Mārkalnes tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde.

19. oktobrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā Erudītu klubiņš “Neparastie dzīvnieki”.

19. oktobrī 22.00 Liepnas tautas namā diskoballe.

20. oktobrī 10.00 Zeltiņu bibliotēkā lekcija un diskusija par vidi – atkritumiem un to šķirošanu, kā samazināt aiz sevis atstāto ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Lasīt tālāk »