Kārtējā izrādīšanās augstam viesim

Aivita Lizdika

Valdība jūlija sākumā atbalstīja 806 202 eiro piešķiršanu Tieslietu ministrijai, lai tā varētu nodrošināt septembrī gaidāmo pāvesta Franciska vizīti Latvijā. Nu tā piešķīrusi vēl papildu 145 710 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai varētu nodrošināt pāvesta Franciska vizītes atspoguļošanu sabiedriskajos medijos. Vai nebūs tā kā par daudz vienas dienas tēriņiem?

Jūs teiksiet – Dziesmu un deju svētkiem arī tika tērēts neiedomājami daudz naudas, bet atcerieties, ka tie bija visas tautas svētki. Tiem cilvēki gatavojās vairākus gadus, un tajos piedalījās katrs trešais mūsu valsts iedzīvotājs.

Pēc Tieslietu ministrijas aplēsēm, Latvijā ir aptuveni 500 tūkstoši katoļu konfesijas piekritēju, un paredzams, ka būtiska daļa no viņiem arī piedalīsies saistībā ar pāvesta vizīti rīkotajos pasākumos. Protams, nepieciešams atjaunot Aglonas baziliku un citas svētvietas Latvijā, bet, vai tas jāpaveic tieši par godu Pāvesta vizītes dienai? Tā atkal būs kārtējā izrādīšanās augstā viesa acīs – redziet, cik mēs labi dzīvojam, redziet, cik viss pie mums ir sakārtots! Tajā pašā laikā Romas katoļu baznīca nevar atrisināt šķietami vienkāršas lietas – atcelt gadsimtiem ilgo celibātu, jo tieši ar šo ierobežojumu saistīti tik daudzie noziegumi, kas sabiedrībā izskan plaši un paliek arī noklusēti. Tāpat atklāts paliek jautājums – ko priesteri drīkst noklusēt un kas tomēr būtu jāatklāj no tā, kas dzirdēts grēksūdzē, jo arī tā taču ir obligāta katoļu garīdzniekiem.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »