Kārtējā izrādīšanās augstam viesim

Aivita Lizdika

Valdība jūlija sākumā atbalstīja 806 202 eiro piešķiršanu Tieslietu ministrijai, lai tā varētu nodrošināt septembrī gaidāmo pāvesta Franciska vizīti Latvijā. Nu tā piešķīrusi vēl papildu 145 710 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai varētu nodrošināt pāvesta Franciska vizītes atspoguļošanu sabiedriskajos medijos. Vai nebūs tā kā par daudz vienas dienas tēriņiem?

Jūs teiksiet – Dziesmu un deju svētkiem arī tika tērēts neiedomājami daudz naudas, bet atcerieties, ka tie bija visas tautas svētki. Tiem cilvēki gatavojās vairākus gadus, un tajos piedalījās katrs trešais mūsu valsts iedzīvotājs.

Pēc Tieslietu ministrijas aplēsēm, Latvijā ir aptuveni 500 tūkstoši katoļu konfesijas piekritēju, un paredzams, ka būtiska daļa no viņiem arī piedalīsies saistībā ar pāvesta vizīti rīkotajos pasākumos. Protams, nepieciešams atjaunot Aglonas baziliku un citas svētvietas Latvijā, bet, vai tas jāpaveic tieši par godu Pāvesta vizītes dienai? Tā atkal būs kārtējā izrādīšanās augstā viesa acīs – redziet, cik mēs labi dzīvojam, redziet, cik viss pie mums ir sakārtots! Tajā pašā laikā Romas katoļu baznīca nevar atrisināt šķietami vienkāršas lietas – atcelt gadsimtiem ilgo celibātu, jo tieši ar šo ierobežojumu saistīti tik daudzie noziegumi, kas sabiedrībā izskan plaši un paliek arī noklusēti. Tāpat atklāts paliek jautājums – ko priesteri drīkst noklusēt un kas tomēr būtu jāatklāj no tā, kas dzirdēts grēksūdzē, jo arī tā taču ir obligāta katoļu garīdzniekiem.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Artuss: Lai ir, kas ir un labi....

  • bizonis: Ja ministri ir tik švaki, ka tiem vajadzīgi padomnieki un konsult...

  • taurs: Par tiem droniem vispār vajadzētu dot purnā....

  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma