KONKURSS! Latviešu valoda Eiropas Savienībā

 Eiropas Valodu diena vienlaicīgi daudzās Eiropas valstīs, arī Latvijā, tiek atzīmēta 26. septembrī. 26. septembri par Eiropas Valodu dienu ar UNESCO atbalstu 2001. gadā pasludināja Eiropas Padome un Eiropas Savienība.

“ES Pamattiesību hartā minēts: “Eiropas valodas ir vienlīdz vērtīgas un cienījamas un veido neatņemamu Eiropas kultūras un civilizācijas daļu”. Šogad, sagaidot Latvijas simtgadi, gribas pievērst īpašu uzmanību latviešu valodas statusam Eiropas Savienības kontekstā. Tādēļ “EUROPE DIRECT” informācijas centra Gulbenē Alūksnes informācijas punkts aicina pārbaudīt savas zināšanas, piedaloties konkursā “Latviešu valoda Eiropas Savienībā”,” aicina Alūksnes informācijas punkta koordinatore Silvija Mūrniece, piedāvājot “Malienas Ziņu” lasītājiem īpašu konkursu ar balvām no informācijas centra.

Konkursa jautājumi

1. Kurā gadā parādījās pirmais drukātais teksts latviešu valodā?
2. Kad tika izdota pirmā iespiestā latviešu valodas vārdnīca?
3. Kurā gadā latviešu valodai pirmo reizi tika piešķirts valsts valodas statuss?
4. Cik ārvalstu augstākās izglītības iestādēm atbalstu valodas apguvei sniedz Latviešu valodas aģentūra?
5. Kurš latviešu rakstnieks un par kādu daiļdarbu ir ieguvis Eiropas Savienības Literatūras balvu?
6. Cik latviešu valodas tulkotāju strādā Eiropas Savienības iestādes?
1) apmēram 100   2) apmēram 150   3) apmēram 25
7. Kurās Eiropas Savienības dalībvalstīs ir tādas oficiālas valodas, kurās ir mazāks runātāju skaits nekā to, kas runā latviešu valodā?
8. Vai Latvijas premjerministrs, ierodoties uz Eiropas Savienības samitiem Eiropas Savienības Padomē, sanāksmēs runā latviski un lasa dokumentus latviski?
9. Kāpēc ES Padomē tulkotājiem dažkārt nākas strādāt pa nakti?
10. Par kādu Latvijas tradicionālo ēdienu Eiropas Savienībā ir izdota īpaša regula visās Eiropas Savienības 24 valodās, ar kuru nosaka šī ēdiena pagatavošanas recepti?

Atbildes lūdzam iesniegt elektroniski: silvija.murniece@aluksne.lv vai pa pastu – Alūksnes pilsētas bibliotēka, Lielā Ezera ielā 24, LV-4301 ar norādi “Eiropas valodu konkursam” līdz 30. septembrim (ieskaitot). Pareizās atbildes var ienest arī redakcijā, iemetot pastkastītē 1. stāvā Pils ielā 27 – mēs tās nogādāsim bibliotēkā. Laipni aicināti piedalīties visi interesenti!

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »