Bānīša 115. dzimšanas dienā atdzimst vēsturiska ēka

Piektdien tika svinīgi atklāts Alūksnes stacijas pārbūvētais bagāžas šķūnis un atvērta multimediālā ekspedīcija “Alūksnes Bānīša stacija”, kas vēsturiskajā ēkā stāsta par dzelzceļa vēsturi, laikmeta ainām un nozīmi Latvijas Vidzemes austrumu daļas iedzīvotāju saimnieciskajā un kultūras dzīvē. Sestdien ar to sāka iepazīties novada un pilsētas iedzīvotāji, viesi, kuri bija ieradušies uz Bānīša 115. dzimšanas dienas svinībām.

Tas, ka šis notikums ir svarīgs ne tikai šaursliežu dzelzceļa un Alūksnes novada dzīvē, bet nozīmīgs visai Latvijai, jo kopš 2014. gada šaursliežu dzelzceļa līnijai Gulbene – Alūksne ir noteikts vēsturiskā mantojuma dzelzceļa statuss, par to piektdien liecināja arī kuplā dažādu amatpersonu pārstāvniecība, sākot ar Kultūras un Satiksmes ministriju un beidzot ar pašmāju speciālistiem, kuru sirdis dega darba mīlestībā uz pienācīga goda atdošanu šai celtnei.

Daina Siņeļņikova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 04.09.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »