Apē atklāj tiltiņu pār Jašupīti

Apes pilsētas 90. dzimšanas dienas svinību laikā tika atklāts jauns tūrisma maršruts 3,5 kilometru kopgarumā pa bijušās Stukmaņu – Valkas šaursliežu dzelzceļa līnijas daļu novada teritorijā no Apes līdz Igaunijas Republikas robežai. Laiks šim notikumam nebija izraudzīts nejauši, jo augustā apritēja 115 gadi, kopš tika atklāta šī dzelzceļa līnija Latvijā, un šie svētki bija veltīti mazbānītim.

Svinīgā ceremonija, kurā lentas pārgriešana bija uzticēta Apes novada pašvaldības teritorijas attīstības nodaļas speciālistei, šī projekta virzītājai Daigai Bojārei un pašvaldības tūrisma darba organizatorei Astrai Bindei, iesākās maršruta sākuma posmā pie Jašupītes, pār kuru tagad ved atjaunotais tiltiņš. Neraugoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, interesentu netrūka, jo ikviens tūrists spēj tiem pielāgoties – gan lietavām un saules svelmei, gan stindzinošam salam.

Daina Siņeļņikova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 31.08.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »