Vēl var pietikties Malēniešu valodas nometnei

Sestdien un svētdien, 11. un 12. augustā, Māriņkalnā notiks Malēniešu valodas nometne, ko, svinot Latvijas simtgadi, organizē biedrība “Radošie malēnieši”.

Nometnes rīkotāji sarūpējuši daudzveidīgu programmu. Tajā iekļautas gan lekcijas par malēniešu kultūru, tradīcijām, kopienas veidošanos, ko vadīs ilggadēji malēniešu pētnieki – grāmatas “Radošie malēnieši un viņu valoda” autori Dace Markus un Jēkabs Raipulis, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis Saulvedis Cimermanis un citi malēniešu izloksnes un tradīciju zinātāji. Viena no biedrības “Radošie malēnieši” dibinātājām Santa Usāne stāsta, ka liels uzsvars būs uz kopīgu darbošanos un kopīgu izloksnes izzināšanu. Plānoti gan praktiskie uzdevumi, gan nelielu teatrālu uzvedumu iestudēšana, muzicēšana un citas radošas aktivitātes.

Jāpiebilst, ka nometnes programmā sestdien iekļauts arī pārgājiens “ar valla dzeišanu” uz Dēliņkalnu, kurā ir aicināts pievienoties ikviens interesents neatkarīgi no dalības nometnē. Iepriekšēja pieteikšanās tam nav nepieciešama. Pulcēšanās pārgājienam pie Māriņkalna tautas nama, tā sākums – pulksten 17.00. Savukārt pulksten 20.00 Dēliņkalnā tiks stāstīti malēniešu stāsti, tiks dziedāts, iets rotaļās, būs arī cienāšanās un tikšanās ar projekta “1836” idejas autoru Enriko Podnieku.

S. Usāne atgādina, ka nometnei vēl var pieteikties, sazinoties ar organizatoriem pa tālruni 26633506 (Santa) vai rakstot uz e-pastu rado sie.maleniesi@gmail.com. Līdz šim nometnei jau pieteikušies interesenti no Alūksnes, Māriņkalna, Ziemera, kā arī no Rīgas, Cēsīm, Ikšķiles un citām pilsētām. Īpaši gaidīti būs dalībnieki no Alūksnes novada. Abas dienas uz Māriņkalnu pulksten 9.30 kursēs autobuss no stāvlaukuma Ojāra Vācieša ielā (pie kafejnīcas “Altiņš”) un pēc nometnes atpakaļ.

Dace Plaude

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma