Vēl var pietikties Malēniešu valodas nometnei

Sestdien un svētdien, 11. un 12. augustā, Māriņkalnā notiks Malēniešu valodas nometne, ko, svinot Latvijas simtgadi, organizē biedrība “Radošie malēnieši”.

Nometnes rīkotāji sarūpējuši daudzveidīgu programmu. Tajā iekļautas gan lekcijas par malēniešu kultūru, tradīcijām, kopienas veidošanos, ko vadīs ilggadēji malēniešu pētnieki – grāmatas “Radošie malēnieši un viņu valoda” autori Dace Markus un Jēkabs Raipulis, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis Saulvedis Cimermanis un citi malēniešu izloksnes un tradīciju zinātāji. Viena no biedrības “Radošie malēnieši” dibinātājām Santa Usāne stāsta, ka liels uzsvars būs uz kopīgu darbošanos un kopīgu izloksnes izzināšanu. Plānoti gan praktiskie uzdevumi, gan nelielu teatrālu uzvedumu iestudēšana, muzicēšana un citas radošas aktivitātes.

Jāpiebilst, ka nometnes programmā sestdien iekļauts arī pārgājiens “ar valla dzeišanu” uz Dēliņkalnu, kurā ir aicināts pievienoties ikviens interesents neatkarīgi no dalības nometnē. Iepriekšēja pieteikšanās tam nav nepieciešama. Pulcēšanās pārgājienam pie Māriņkalna tautas nama, tā sākums – pulksten 17.00. Savukārt pulksten 20.00 Dēliņkalnā tiks stāstīti malēniešu stāsti, tiks dziedāts, iets rotaļās, būs arī cienāšanās un tikšanās ar projekta “1836” idejas autoru Enriko Podnieku.

S. Usāne atgādina, ka nometnei vēl var pieteikties, sazinoties ar organizatoriem pa tālruni 26633506 (Santa) vai rakstot uz e-pastu rado sie.maleniesi@gmail.com. Līdz šim nometnei jau pieteikušies interesenti no Alūksnes, Māriņkalna, Ziemera, kā arī no Rīgas, Cēsīm, Ikšķiles un citām pilsētām. Īpaši gaidīti būs dalībnieki no Alūksnes novada. Abas dienas uz Māriņkalnu pulksten 9.30 kursēs autobuss no stāvlaukuma Ojāra Vācieša ielā (pie kafejnīcas “Altiņš”) un pēc nometnes atpakaļ.

Dace Plaude

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

11., 12. augustā Ziemera pagastā malēniešu valodas nometne “Ja es naboutu nū tuos pusas…” (Vaclaicenas un Zīmara mielā)
11. augustā 10.00 – 10.30 Pīrakstīšanuos un reita kopijs, 10.30 – 11.00 Vaļā taisīšana, 11.00 – 12.20 Dace Markus “Malenīšu pīvīnūtuo vērteiba Baltijā, Eiropā un pasaulā”, 13.00 -14.00 Iztarkškiešanuos pa maleniski sīna škounī, 14.00 – 15.00 Pusdīna, 15.00 – 17.00 Darbuošanuos ar pierstīm, rūkuom, muti un vusu citu, 17.00 – 18.00 Launaga kopijs, 17.00 Puorguojins ar valla dzeišanu uz Dieliņkollu, 20.00 Ieššana, stuostiņi, rūtaļas un prīkšnasumi Dieliņkollā. 12. augustā 9.45 Reita īkustiešanuos, 10.00 – 10.30 Reita kopijs, 10.30 – 11.15 Saulvedis Cimermanis “Zīmeļaustrumvidzemas ļaužu veidūšanuos”,

Lasīt tālāk »