Nedēļas nogalē būs Zeltiņu svētki

Sestdien, 11. augustā, pulksten 18.00, Zeltiņu brīvdabas estrādē notiks novadnieka – aktiera, dziesminieka un joku karaļa Edgara Liepiņa 90. dzimšanas dienai veltīts muzikāls uzvedums “Ir milzu teātris šī pasaule” ar Jelgavas dziedošo aktieru un grupas “Rampa band” piedalīšanos.

“Mums ir vaicāts, kādēļ šogad svinam Edgara Liepiņa 90. jubileju, jo daudzos avotos parādās, ka viņš ir dzimis 1929. gadā. Patiesībā izcilais mūsu novadnieks ir dzimis 1928. gada 17. decembrī, bet viņa dzimšanu vecāki reģistrējuši 1929. gada sākumā. Tā kā Edgars Liepiņš tika dēvēts par dziedošo aktieri, tad domājot par viņa jubilejas atceri, vēlējāmies uz Zeltiņiem uzaicināt dziedošos aktierus un internetā atradu informāciju, ka muzikālus uzvedumus veido Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra aktieri. Sazinājos ar šī teātra režisori Daci Vilni, kura ir arī Latvijas amatierteātru eksperte, un jelgavnieki atsaucās aicinājumam atbraukt pie mums ar savu muzikālo uzvedumu “Ir milzu teātris šī pasaule,” stāsta Zeltiņu tautas nama vadītāja Gunita Paleja.

Paši uzveduma veidotāji atklāj, ka šajā uzvedumā talantīgākie Jelgavas dziedošie aktieri un atraktīvie mūziķi no grupas “Rampa band” dažādos veidos mēģinās pastāstīt, kā rodas izrāde un kas tai jāiztur, iekams tā izkūņojas mirdzoša un skaista pirmizrādes dienā.

G. Paleja arī piebilst, ka sestdien no pulksten 10.00 līdz 18.00 Zeltiņu vēstures krātuvē interesentiem būs iespēja uzzināt kā novadnieka jubileja svinēta pirms 17 gadiem un apskatīt visu tajā esošo materiālu par E. Liepiņu. Pulksten 22.00 Zeltiņu estrādē sāksies zaļumballe, kurā muzicēs grupa “Putots miezīts” (“Putukvass”) un Lauris Neilands. Tajā tiks dziedātas un spēlētas latviešu senās un mūsdienu dziesmas.

Sestdien Zeltiņu pagasta sporta un atpūtas parkā norisināsies arī Zeltiņu pagasta sporta svētki. Pulksten 10.00 sāksies Kristera kausa izcīņa pludmales volejbolā. No pulksten 11.00 līdz 13.30 notiks individuālās sacensības septiņās vecuma grupās.

Svētdien, 12. augustā pulksten 13.00, sāksies dievkalpojums Zeltiņu kapsētā, bet pulksten 15.00 Zeltiņu ev. lut. baznīcā izskanēs dziesminieka Kārļa Kazāka koncerts. Ieeja tajā būs par ziedojumiem.

Dace Plaude

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »