Izdota grāmata par Strautiņu skolu

Strautiņu pamatskolas 150 gadu jubilejas priekšvakarā ceļā pie lasītājiem dodas pedagoģijas vēstures maģistra kultūrvēsturnieka Jāņa Poļa grāmata “Alsviķu Ķemera (Strautiņu) skola 1868 – 2018”.

Darbs pie šī izdevuma turpinājās vairākus gadus un grāmatas tapšanā iesaistījušies cilvēki, kuri mācījušies šajā skolā, strādājuši par skolotājiem, vadījuši šo izglītības iestādi vai bijuši kā citādi saistīti ar to. Biedrība “Latviskais mantojums” ar Alūksnes novada pašvaldības atbalstu realizēja vairākus projektus. Ikviens, kurš bija gatavs dalīties savās atmiņās par skolu, tika aicināts uzrakstīt savu atmiņu stāstu. Savukārt audzēkņi rakstīja dzejoļus par savu laiku skolā, atainoja to zīmējumos, kā arī pierakstīja tuvinieku atmiņas par to, kā viņi atceras savus skolas gadus. Apkopoti arī dati par audzēkņu ģimenes locekļiem, kuri ir mācījušies skolā. Atmiņu stāstos dalījušies vai tos pierakstījuši arī skolotāji un tehniskie darbinieki. Savukārt Strautiņu mazpulka dalībnieki veidojuši piemiņas medaļas visiem, kas devuši savu artavu grāmatas tapšanā.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 03.08.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

No 3. oktobra Bejas novadpētniecības centrā simtgades devums Latvijai – audīsim rakstainu jostu, aicināti visi ieaust savu josliņu.

No 15. oktobra Mārkalnes tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde.

16. oktobrī 14.00 Zeltiņu bibliotēkā lekcija un diskusija par vidi – atkritumiem un to šķirošanu, kā samazināt aiz sevis atstāto ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk. Pieredzē un zināšanās dalīsies Agate un Sigita Mūrnieces un Anita Maksima. Pieteikšanās Zeltiņu bibliotēkā.

Lasīt tālāk »