Izdota grāmata par Strautiņu skolu

Strautiņu pamatskolas 150 gadu jubilejas priekšvakarā ceļā pie lasītājiem dodas pedagoģijas vēstures maģistra kultūrvēsturnieka Jāņa Poļa grāmata “Alsviķu Ķemera (Strautiņu) skola 1868 – 2018”.

Darbs pie šī izdevuma turpinājās vairākus gadus un grāmatas tapšanā iesaistījušies cilvēki, kuri mācījušies šajā skolā, strādājuši par skolotājiem, vadījuši šo izglītības iestādi vai bijuši kā citādi saistīti ar to. Biedrība “Latviskais mantojums” ar Alūksnes novada pašvaldības atbalstu realizēja vairākus projektus. Ikviens, kurš bija gatavs dalīties savās atmiņās par skolu, tika aicināts uzrakstīt savu atmiņu stāstu. Savukārt audzēkņi rakstīja dzejoļus par savu laiku skolā, atainoja to zīmējumos, kā arī pierakstīja tuvinieku atmiņas par to, kā viņi atceras savus skolas gadus. Apkopoti arī dati par audzēkņu ģimenes locekļiem, kuri ir mācījušies skolā. Atmiņu stāstos dalījušies vai tos pierakstījuši arī skolotāji un tehniskie darbinieki. Savukārt Strautiņu mazpulka dalībnieki veidojuši piemiņas medaļas visiem, kas devuši savu artavu grāmatas tapšanā.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 03.08.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma