Alūksnē iemirdzas izgaismotais baznīcas tornis

Alūksnieši jau pamanījuši, vasaras vakariem krēslojot, visā krāšņumā iemirdzas izgaismotais Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas tornis. Jūlijā baznīcas dārzā ritēja sagatavošanas darbi, lai pilsētas svētku ieskaņā alūksnieši varētu pulcēties uz izgaismotā baznīcas torņa atklāšanu.

Ideju par baznīcas torņa izgaismošanu izlolojis novadnieks Ivars Sormulis, kurš atzīst, ka Alūksnes lielākā vērtība ir tās daba, ezers un tā apkārtne. “Alūksnes puse ir mana dzimtene – skaista un gleznaina. Te esmu pavadījis labāko savas dzīves laiku un, ik pa laikam atbraucot uz Alūksni, man šķita, ka skaistākā un vērienīgākā pilsētas ēka nav pietiekami izcelta. Pilsēta kļūst arvien sakoptāka – ir rekonstruēta Pils iela, pamazām tiek sakārtotas arī citas Alūksnes ielas. Ir izgaismota Alūksnes Jaunā pils, tagad arī Tempļa kalna rotonda. Jauns akcents pilsētā ir Tempļakalna ielas gājēju tilts, kas arī tiek izgaismots vakara stundās. Rudens un ziemas tumšajās pēcpusdienās, kad tiek iedegts ielu apgaismojums, bija iespaids, ka baznīca atrodas it kā nomalē,” saka I. Sormulis.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 03.08.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

22. novembrī 10.00 dzejas konkurss “Ojāram Vācietim 85”, Gaujienā. Apes novada skolu skatuves runas konkurss: 1.kl.-4.kl. Ojāra Vācieša pamatskolas zālē, 5.kl.-9.kl. Gaujienas tautas namā. Grupas “Vilki” koncerts.

22. novembrī 20.00 Alūksnes Kultūras centrā dokumentālā filma “Baltu ciltis”.

23. novembrī 10.00 Alsviķu kultūras namā senioru kopas “Noskaņa” ikmēneša tikšanās – saruna ar Alūksnes novada domes deputātu Druvi Mucenieku.

Lasīt tālāk »

Reklāma