Alūksnē iemirdzas izgaismotais baznīcas tornis

Alūksnieši jau pamanījuši, vasaras vakariem krēslojot, visā krāšņumā iemirdzas izgaismotais Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas tornis. Jūlijā baznīcas dārzā ritēja sagatavošanas darbi, lai pilsētas svētku ieskaņā alūksnieši varētu pulcēties uz izgaismotā baznīcas torņa atklāšanu.

Ideju par baznīcas torņa izgaismošanu izlolojis novadnieks Ivars Sormulis, kurš atzīst, ka Alūksnes lielākā vērtība ir tās daba, ezers un tā apkārtne. “Alūksnes puse ir mana dzimtene – skaista un gleznaina. Te esmu pavadījis labāko savas dzīves laiku un, ik pa laikam atbraucot uz Alūksni, man šķita, ka skaistākā un vērienīgākā pilsētas ēka nav pietiekami izcelta. Pilsēta kļūst arvien sakoptāka – ir rekonstruēta Pils iela, pamazām tiek sakārtotas arī citas Alūksnes ielas. Ir izgaismota Alūksnes Jaunā pils, tagad arī Tempļa kalna rotonda. Jauns akcents pilsētā ir Tempļakalna ielas gājēju tilts, kas arī tiek izgaismots vakara stundās. Rudens un ziemas tumšajās pēcpusdienās, kad tiek iedegts ielu apgaismojums, bija iespaids, ka baznīca atrodas it kā nomalē,” saka I. Sormulis.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 03.08.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »