Muižas parkā svinīgi atklāj Putnu paviljonu

Turpinot unikālo mazo arhitektūras formu atjaunošanu Alūksnes muižas parkā, piektdien, 27. jūlijā, svinīgā pasākumā tika atklāts atjaunotais Putnu paviljons.

Putnu paviljonu Alūksnes muižas parkā licis uzbūvēt Aleksandrs Jozefs fon Fītinghofs, tādējādi piepildot savas sievas vēlēšanos. Paviljons būvēts japāņu stilā no metāla konstrukcijām, kur izliekto jumta daļu greznojušas pūķa figūras, tādēļ to mēdza saukt arī par Drakona paviljonu. Tagad paviljons atjaunots uz oriģinālajiem pamatiem, taču ne savā vēsturiskajā vietā, jo Muižas parka ainava laika gaitā ir mainījusies. Tādēļ atjaunojamam objektam sadarbībā ar Valsts Kultūras pieminekļu inspekciju tika izraudzīta vieta laucītē pie parka augšējiem dīķiem.

Aivita Lizdika
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 31.07.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »