Zaļaļģes uzzied agrāk, atpūta pie ūdens jāizvērtē

Aļģu ziedēšana Latvijas ezeros nav retums, un gandrīz katru vasaru karstākajā laikā tā ir novērojama arī Alūksnes ezerā. Šogad nepatīkamie ūdens augi parādījās ievērojami agrāk, jo laika apstākļi tam bija labvēlīgi. Pēdējās nedēļās ūdens temperatūra regulāri paaugstinās virs +20 grādiem, kas paātrina zaļaļģu izplatību.

Alūksnes ezeru apsaimnieko novada pašvaldības aģentūra “ALJA”, un tās direktors Māris Lietuvietis informēja, ka ar Alūksnes ezera ūdens temperatūras paaugstināšanos arī  veidojušies labvēlīgi apstākļi pastiprinātai aļģu ziedēšanai, kura jau novērota praktiski visā akvatorijā. Alūksnes ezera apsaimniekotājs, novērojot ūdenstilpi, atklāja, ka zaļaļģu lielākā koncentrācija vērojama iekšezerā, jo ziemeļu un ziemeļaustrumu vēji, kas pēdējās nedēļās bijuši valdošie, tās pieskalojuši ezera rietumu un dienvidrietumu krastam, ieskaitot iekšezeru. Pagājušās nedēļas nogalē pati lielākā koncentrācija bija vērojama pie Alūksnes mākslas skolas, kur zaļaļģēm veidojās putu cepures un var sākties to atmiršana. Līdz ar to aģentūra “ALJA” brīdina, ka peldēšanās šajā ezera  zonā nav ieteicama, un aicina katru izvērtēt, kurā vietā pie ūdenstilpes atpūsties. Šobrīd pilnīgi droša tā ir “Šūpalās”.

Daina Siņeļņikova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 24.07.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma