Zaļaļģes uzzied agrāk, atpūta pie ūdens jāizvērtē

Aļģu ziedēšana Latvijas ezeros nav retums, un gandrīz katru vasaru karstākajā laikā tā ir novērojama arī Alūksnes ezerā. Šogad nepatīkamie ūdens augi parādījās ievērojami agrāk, jo laika apstākļi tam bija labvēlīgi. Pēdējās nedēļās ūdens temperatūra regulāri paaugstinās virs +20 grādiem, kas paātrina zaļaļģu izplatību.

Alūksnes ezeru apsaimnieko novada pašvaldības aģentūra “ALJA”, un tās direktors Māris Lietuvietis informēja, ka ar Alūksnes ezera ūdens temperatūras paaugstināšanos arī  veidojušies labvēlīgi apstākļi pastiprinātai aļģu ziedēšanai, kura jau novērota praktiski visā akvatorijā. Alūksnes ezera apsaimniekotājs, novērojot ūdenstilpi, atklāja, ka zaļaļģu lielākā koncentrācija vērojama iekšezerā, jo ziemeļu un ziemeļaustrumu vēji, kas pēdējās nedēļās bijuši valdošie, tās pieskalojuši ezera rietumu un dienvidrietumu krastam, ieskaitot iekšezeru. Pagājušās nedēļas nogalē pati lielākā koncentrācija bija vērojama pie Alūksnes mākslas skolas, kur zaļaļģēm veidojās putu cepures un var sākties to atmiršana. Līdz ar to aģentūra “ALJA” brīdina, ka peldēšanās šajā ezera  zonā nav ieteicama, un aicina katru izvērtēt, kurā vietā pie ūdenstilpes atpūsties. Šobrīd pilnīgi droša tā ir “Šūpalās”.

Daina Siņeļņikova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 24.07.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

16. novembrī 18.00 Kolberģa tautas namā “Latvijai – 100” koncerts “Silta, jauka istabiņa”. Ieeja brīva. 21.00 valsts svētku balle kopā ar Zigmāru & Edgaru Krūmiņiem. Balle pie galdiņiem. Ieeja brīva.

16. novembrī 19.00 Alūksnes Kultūras centrā “Latvijai 100” – Alūksnes Kultūras centra tautas mākslas kolektīvu dižkoncerts “Ar mājas sajūtu sirdī”. Ieeja bez maksas.

16. novembrī 19.00 Pededzes tautas namā svētku sarīkojums par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai “Te ir mana dzimtene”.

Lasīt tālāk »

Reklāma