Zaļaļģes uzzied agrāk, atpūta pie ūdens jāizvērtē

Aļģu ziedēšana Latvijas ezeros nav retums, un gandrīz katru vasaru karstākajā laikā tā ir novērojama arī Alūksnes ezerā. Šogad nepatīkamie ūdens augi parādījās ievērojami agrāk, jo laika apstākļi tam bija labvēlīgi. Pēdējās nedēļās ūdens temperatūra regulāri paaugstinās virs +20 grādiem, kas paātrina zaļaļģu izplatību.

Alūksnes ezeru apsaimnieko novada pašvaldības aģentūra “ALJA”, un tās direktors Māris Lietuvietis informēja, ka ar Alūksnes ezera ūdens temperatūras paaugstināšanos arī  veidojušies labvēlīgi apstākļi pastiprinātai aļģu ziedēšanai, kura jau novērota praktiski visā akvatorijā. Alūksnes ezera apsaimniekotājs, novērojot ūdenstilpi, atklāja, ka zaļaļģu lielākā koncentrācija vērojama iekšezerā, jo ziemeļu un ziemeļaustrumu vēji, kas pēdējās nedēļās bijuši valdošie, tās pieskalojuši ezera rietumu un dienvidrietumu krastam, ieskaitot iekšezeru. Pagājušās nedēļas nogalē pati lielākā koncentrācija bija vērojama pie Alūksnes mākslas skolas, kur zaļaļģēm veidojās putu cepures un var sākties to atmiršana. Līdz ar to aģentūra “ALJA” brīdina, ka peldēšanās šajā ezera  zonā nav ieteicama, un aicina katru izvērtēt, kurā vietā pie ūdenstilpes atpūsties. Šobrīd pilnīgi droša tā ir “Šūpalās”.

Daina Siņeļņikova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 24.07.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »