Skata Latgales izcilākās pērles

Pirms nedēļas biedrības “Alūksnes novada pensionāru apvienība” valde bija uzaicinājusi aktīvākos pilsētas un pagastu seniorus kopīgā izbraukumā uz Latgali. Šī aktivitāte notika pēc vairāku gadu pārtraukuma, un tās dalībnieki atsaucīgi vērtēja izraudzīto maršrutu un tajā piedāvātos tūrisma produktus. Visus izdevumus sedza paši pensionāri.

Valdes locekle Astrīda Bētere apstiprināja, ka ekskursijas dalībniekus uzrunājuši vietējo pensionāru biedrību, padomju un kopu vadītāji un piedalīšanās tajā bijusi pēc brīvprātības principa. Viņa neslēpa arī gandarījumu, ko saņēmusi no dalībniekiem par saturīgu un izziņas bagātu dienu. Tas laiks, kad ekskursanti skatīja dabas objektus, pārsvarā apmeklēja muzejus, ir attālinājies. Tagad viņi meklē salīdzinājumus, kāda saimniekošanas prakse ir citviet valstī, kā kaimiņu novados veido kultūrvidi, kā saudzē garīgās vērtības. Alūksnes novada cienījamā vecuma ļaudis uz Latvijas austrumu dienvidu daļu devušies ar moto “Sajūti latgalisko!” un šīs sajūtas arī izbaudījuši.

Daina Siņeļņikova
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 24.07.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »