Dziedam, dejojam, tātad arī runājam no sirds

Aivita Lizdika

Paldies par jaukajiem Dziesmu un Deju svētkiem visiem, visiem organizatoriem un dalībniekiem! Tā vēl šonedēļ no Dziesmu svētku skatītājiem dzirdams vai ik uz stūra. Savukārt paši svētku dalībnieki vēl tagad izjūt patīkamu nogurumu pēc labi padarīta darba un kavējas atmiņās par saturīgi pavadīto laiku Rīgā, par gūtajām neatkārtojamajām pozitīvajām emocijām, pieredzi, ko nevar salīdzināt ne ar vienu citu.

Taču, pārrunājot šo vienreizējo notikumu, katrs vēlas izteikt arī savas domas par mūsu valsts prezidenta uzrunu svētku noslēgumā. Un, lai gan visi ir neapmierināti, viedokļi dalās. Citi aizstāv Raimondu Vējoni, norādot, ka prezidents arī ir tikai cilvēks un jāsaprot viņa tā brīža emocionālais stāvoklis, bet citi uzskata, ka valsts galvenajai amatpersonai tik ievērojamā pasākumā savas emocijas bija jāprot savaldīt.

Jā, prezidenta runa bija slikta – pārāk sarežģīta, pārāk gara. Jā, tā daudziem radīja rūgtumu, tādēļ ikvienam tagad rodas vēlme analizēt šī nepatīkamā notikuma iemeslus, un tas ir tikai dabiski. Varam vainot prezidenta kancelejas komandu, cilvēkus, kas rakstīja šo runu, varam vainot vēju, kas aizpūta lapiņas ar uzrakstīto runu, bet sabiedrībai tik svarīgā pasākumā prezidentam runa tomēr bija jāteic no galvas, no sirds, jo tāda taču bija arī šo svētku devīze – “Mēs dejojam un dziedam no visas sirds”. Uzruna nebija teikta no sirds, jo to pavadīja stostīšanās un pārteikšanās, nodēvējot Dziesmu svētkus pat par Ziemassvētkiem.

Protams, prezidenta runa svētkus nesabojāja, tā sabojāja vien paša Vējoņa prestižu. Taču tā bija necieņa pret tiem cilvēkiem, kas strādāja gadiem, lai XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI deju svētki patiesi kļūtu par NOTIKUMU.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

8. novembrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā diskusija par partizānu kustību Latvijā. Piedalīsies vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Ainārs Bambāls, novadpētnieki Astrīda Ievedniece un Dzidra Mazika. Diskusiju vadīs Jolanta Baldiņa. Tiks atklāta ekspozīcija “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagasta teritorijā 1945.-1953.”.

8. novembrī 16.00 Mālupes Saieta namā cimdu adīšanas meistarklase, kurā būs iespēja apgūt dažādu cimdu valnīšu adīšanu.

Lasīt tālāk »

Reklāma