Dziedam, dejojam, tātad arī runājam no sirds

Aivita Lizdika

Paldies par jaukajiem Dziesmu un Deju svētkiem visiem, visiem organizatoriem un dalībniekiem! Tā vēl šonedēļ no Dziesmu svētku skatītājiem dzirdams vai ik uz stūra. Savukārt paši svētku dalībnieki vēl tagad izjūt patīkamu nogurumu pēc labi padarīta darba un kavējas atmiņās par saturīgi pavadīto laiku Rīgā, par gūtajām neatkārtojamajām pozitīvajām emocijām, pieredzi, ko nevar salīdzināt ne ar vienu citu.

Taču, pārrunājot šo vienreizējo notikumu, katrs vēlas izteikt arī savas domas par mūsu valsts prezidenta uzrunu svētku noslēgumā. Un, lai gan visi ir neapmierināti, viedokļi dalās. Citi aizstāv Raimondu Vējoni, norādot, ka prezidents arī ir tikai cilvēks un jāsaprot viņa tā brīža emocionālais stāvoklis, bet citi uzskata, ka valsts galvenajai amatpersonai tik ievērojamā pasākumā savas emocijas bija jāprot savaldīt.

Jā, prezidenta runa bija slikta – pārāk sarežģīta, pārāk gara. Jā, tā daudziem radīja rūgtumu, tādēļ ikvienam tagad rodas vēlme analizēt šī nepatīkamā notikuma iemeslus, un tas ir tikai dabiski. Varam vainot prezidenta kancelejas komandu, cilvēkus, kas rakstīja šo runu, varam vainot vēju, kas aizpūta lapiņas ar uzrakstīto runu, bet sabiedrībai tik svarīgā pasākumā prezidentam runa tomēr bija jāteic no galvas, no sirds, jo tāda taču bija arī šo svētku devīze – “Mēs dejojam un dziedam no visas sirds”. Uzruna nebija teikta no sirds, jo to pavadīja stostīšanās un pārteikšanās, nodēvējot Dziesmu svētkus pat par Ziemassvētkiem.

Protams, prezidenta runa svētkus nesabojāja, tā sabojāja vien paša Vējoņa prestižu. Taču tā bija necieņa pret tiem cilvēkiem, kas strādāja gadiem, lai XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI deju svētki patiesi kļūtu par NOTIKUMU.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »