Varēs apskatīt Latvijas un sabiedroto militāro ekipējumu

Svētdien, 1. jūlijā, Alūksnē, Dārza ielā 11 pie Alūksnes novada domes ēkas, no plkst. 10.00 līdz 14.00 norisināsies Zemessardzes 31. kājnieku bataljona un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas militārās tehnikas un ekipējuma izstāde. Savukārt sestdien tāda notiek Balvos.

“Iedzīvotājiem būs iespēja tikties ar Zemessardzes 31. kājnieku bataljona karavīriem un zemessargiem, kā arī Kanādas un Spānijas karavīriem, kas dienesta pienākumus pilda Latvijā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas ietvaros. Tikšanās laikā būs iespēja apskatīt militāro ekipējumu un tehniku, kā arī uzzināt vairāk par dienesta pienākumiem un dalību mācībās,” laikrakstu informē Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Civilmilitārās sadarbības nodaļas priekšniece virsleitnante Ieva Karlsberga.

Viņa skaidro, ka daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem. Šā gada otrajā pusē NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai pievienosies 152 karavīri no Slovākijas bruņotajiem spēkiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt organizācijas īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Sandra Apine

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

8. novembrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā diskusija par partizānu kustību Latvijā. Piedalīsies vēsturnieki Zigmārs Turčinskis un Ainārs Bambāls, novadpētnieki Astrīda Ievedniece un Dzidra Mazika. Diskusiju vadīs Jolanta Baldiņa. Tiks atklāta ekspozīcija “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagasta teritorijā 1945.-1953.”.

8. novembrī 16.00 Mālupes Saieta namā cimdu adīšanas meistarklase, kurā būs iespēja apgūt dažādu cimdu valnīšu adīšanu.

Lasīt tālāk »

Reklāma