Senās dzelzceļa līnijas atdzīvinās ar īpašu gājēju maršrutu

Vidzemes Tūrisma asociācija (VTA), sadarbojoties ar 25 Vidzemes, tostarp arī Apes novadu un Dienvidigaunijas pašvaldībām un organizācijām, turpina Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Zaļie Dzelzceļi” jeb “Green Railways” īstenošanu. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija.

“Projekts paredz bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 kilometrus garu kopīgu velo/kājāmgājēju maršrutu. Maršruta lielākā daļa ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām,” informē Apes tūrisma darba organizatore Astra Binde.

A. Binde skaidro, ka projekta plānotās aktivitātes Vidzemē ietver bijušo dzelzceļa līniju segumu piemērošanu nemotorizētajam transportam, koka tiltiņu un margu uzstādīšanu, atpūtas vietu izveidi un bijušo dzelzceļa infrastruktūras objektu uzlabošanu, kājāmgājēju un velobraucēju skaitītāju uzstādīšanu, kā arī citas aktivitātes. Tāpat paredzēta marķēšana dabā, informācijas stendu uzstādīšana, kā arī vietējās un ārvalstu aktivitātes maršruta popularizēšanai.

Sandra Apine
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 29.06.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Šoferis: Sakiet kā ir ar kvalitāti šīgada asfaltam uz Kolberģi? Tur ''pie...

  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

No 5. līdz 30. novembrim Malienas tautas nama foajē Ilmāra Sināta fotogrāfiju izstāde “Mana mīlestība – mana Latvija”.

16. novembrī 18.00 Kolberģa tautas namā “Latvijai – 100” koncerts “Silta, jauka istabiņa”. Ieeja brīva. 21.00 valsts svētku balle kopā ar Zigmāru & Edgaru Krūmiņiem. Balle pie galdiņiem. Ieeja brīva.

16. novembrī 19.00 Alūksnes Kultūras centrā “Latvijai 100” – Alūksnes Kultūras centra tautas mākslas kolektīvu dižkoncerts “Ar mājas sajūtu sirdī”. Ieeja bez maksas.

16. novembrī 19.00 Pededzes tautas namā svētku sarīkojums par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai “Te ir mana dzimtene”.

Lasīt tālāk »

Reklāma