Senās dzelzceļa līnijas atdzīvinās ar īpašu gājēju maršrutu

Vidzemes Tūrisma asociācija (VTA), sadarbojoties ar 25 Vidzemes, tostarp arī Apes novadu un Dienvidigaunijas pašvaldībām un organizācijām, turpina Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Zaļie Dzelzceļi” jeb “Green Railways” īstenošanu. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija.

“Projekts paredz bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 kilometrus garu kopīgu velo/kājāmgājēju maršrutu. Maršruta lielākā daļa ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām,” informē Apes tūrisma darba organizatore Astra Binde.

A. Binde skaidro, ka projekta plānotās aktivitātes Vidzemē ietver bijušo dzelzceļa līniju segumu piemērošanu nemotorizētajam transportam, koka tiltiņu un margu uzstādīšanu, atpūtas vietu izveidi un bijušo dzelzceļa infrastruktūras objektu uzlabošanu, kājāmgājēju un velobraucēju skaitītāju uzstādīšanu, kā arī citas aktivitātes. Tāpat paredzēta marķēšana dabā, informācijas stendu uzstādīšana, kā arī vietējās un ārvalstu aktivitātes maršruta popularizēšanai.

Sandra Apine
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 29.06.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

  • Nezinams: Esmu bijusi pie Sintijas uz masāžam,un biju ļoti apmierināta! Brī...

  • alūksniete: ļoti skaista šogad egle, paldies!...

17. jūlijā 14.00 Veclaicenes klubiņā „Caur J. Prangeļa diapozitīviem ieskatīsimies Veclaicenes vakardienā”.

18. jūlijā – 19. augustā Alūksnes Kultūras centrā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības veidotā ceļojošā izstāde “Bibliotēkas, kas palīdzēja izaugt Latvijai”. Izstādē stāsts arī par Alsviķu bibliotēku.

20. jūlijā 18.00 Alsviķu kultūras namā animācijas filma bērniem “Kukaiņu slepenā dzīve”.

21. jūlijā “Stipro skrējiens Ilzenē” apvidus šķēršļu skrējiens “Melnupes kauss”. Ierašanās un reģistrācija no 10.00, starts 12.00. Starta vieta – Alūksnes novada Ilzenes pagasta teritorijā pie Melnupes, autoceļu Līzespasts – Zeltiņi (P44) un Čonkas – Ilzenes Muiža (V375) krustojumā, GPS 57.382518 26.699189.

Lasīt tālāk »