Ugunskuri izgaismos arī Alūksnes un Apes novadus

Vasaras saulgriežos, ceturtdien, 21. jūnijā, visapkārt Latvijai iedegsies fonda “1836” akcijas “Izgaismo Latviju” ugunskuri. Vairāki ugunskuri būs arī Alūksnes novadā, tādēļ iedzīvotāji aicināti doties uz kādu no tiem, ņemot līdzi savu malkas šķilu, lai kopā iedegtu ugunskuru un vienotos Latvijas valsts himnas dziedāšanā.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka Alūksnes novada galvenais ugunskurs būs Jaunlaicenes pagasta estrādes teritorijā. Jau no pulksten 20.30 ļaudis aicināti pulcēties pasākumam, vēlams, tērpjoties tautiskās drānās, ņemot līdzi gan lapu koka pagali ugunskuram, gan nelielu našķi kopīgajam cienastam. Īpašā rituālā pasākuma dalībnieki ugunskuram dos ziedojumu un dziedās spēka un ielīgošanas dziesmas liesmu spēcināšanai. Pulksten 22.00 visā Latvijā pie akcijas “Izgaismo Latviju” ugunskuriem tiks dziedāta Latvijas valsts himna. Pēc tam Jaunlaicenē saulgriežu vakars turpināsies ar dziesmām, rotaļām, cienāšanos un sarunām.

Dace Plaude
Vairāk lasiet laikrakstā “Malienas Ziņas” 19.06.2018.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Redakcija: Vai Jums derētu arī elektroniskā versija jeb gribas avīzi drukātā...

  • Guna Roze: Labdien! Paldies liels "Malienas ziņām" par publikāciju! :) Un ...

  • ooo: Smiekli nāca par ciparu kādu cēla to ŪĶI.......

  • Kolis: Beidzot!!!!...

  • Ziema: Bravo! Es domāju - savākt tik daudz šādus vārdus! Bet - jā, tā i...

  • Māris: Rakstā minētas telpu temperatūras ir visai interesantas, kaut vai...

21. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā Dzejas diena “Kopā ar saullēktiem taviem” – veltījums Latvijai.

21. septembrī 16.00 Alūksnes mākslinieku kopizstādes “Radošais malēnieša šūpulis” atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

22. septembrī Pededzē pasākums “Nāc manā dārziņā” – gaidām Jūs uz pasākumu ar pušķi no dārziem un laukiem. Labāko gaida balva. Programmā: “Tradīciju dārza” atklāšana, tirdziņš “Viss no dārza un pļavām, viss dārzam un pļavām”, vakarā atpūta tiem, kas strādā dārzā un pļavā.

22. septembrī no 10.00 pie Liepnas tautas nama Miķeļdienas tirdziņš ar ražas izstādi, 13.00 tautas namā sadancis “Pīlādžu liesmās”.

Lasīt tālāk »