Futbols sporta karaļa godu neatdod

Daina Siņeļņikova

Šodien sākas un līdz 15. jūlijam turpināsies 2018. gada Pasaules čempionāts futbolā, un tā saimnieki ir Krievija, kas nozīmē, ka pirmo reizi tik plaša un nozīmīga mēroga sacīkste notiek Austrumeiropā. Planētas 32 valstu vienības ar 736 futbolistiem sacentīsies šīs valsts 12 pilsētu stadionos un centrālais no tiem būs Lužņiki Maskavā, kurā arī notiek turnīra atklāšana.

Interese par šo sporta veidu pieaug visā pasaulē, un aizvien jaunāki zēni un arī meitenes uzsāk “dzenāt” bumbu ne tikai sporta laukumos, bet arī šai nodarbei iespējamās vietās ciematos. Ka šāds fiziskās norūdīšanās veids izaudzina meistarīgus spēlētājus uz priekšdienām, liecina fakts, ka ar katru gadu pasaules elitē ienāk spēcīgas komandas no Āfrikas un Āzijas, un eiropieši un dienvidamerikāņi uz vieglām uzvarām var necerēt. Atzīšos, ka aizrautīga šī sporta veida fane nekad neesmu bijusi, tomēr pasaules lielākā notikuma kontekstā interese pieaug. To pastiprina arī elektroniskie masu mediji, kuri solījuši, ka atsevišķi televīzijas kanāli translēs visas spēles.

Pieļauju, ka īstenie līdzjutēji arī pie mums būs nedaudz vīlušies, jo atlases spēlēs viņu favorītes komandas nav varējušas parādīt tādu sniegumu, lai iekļūtu to 32 spēcīgāko vidū. Jau tagad ir skaidrs, ka par čempioniem nekļūs futbola lielvalstis Itālija un Nīderlande, jo tās nekvalificējās fināla turnīram. Taču katram, kas kaut nedaudz interesējas par šo sporta veidu, jau pirms čempionāta bija skaidrs, ka ieraudzīsim daudzas jaunas sejas, un tas priecē un ļauj secināt, ka ar centību ir iespējams viss. Šogad debitēs Panama un Islande. Piemēram, Islandē dzīvo tikai 330 000 iedzīvotāju…

To, ka interese par sporta karaļa vietas nostiprināšanu pieaug, liecina arī fakts, ka 2026. gada Pasaules čempionātu uzņems trīs valstis – ASV, Kanāda un Meksika. Šo turnīra vietu balsojumā atbalstījusi arī Latvijas Futbola federācija.

Alūksnes rajonā un tagad novadā šajā sporta veidā mūsu futbolistiem bijuši gan redzami rezultāti, gan notikusi mīņāšanās uz vietas, kur priekšroku devuši minifutbolam un telpu futbolam. Tam bijuši gan objektīvi, gan subjektīvi iemesli, bet svarīgi, ka šis sporta veids nav zudis un ir cilvēki, kas savu pieredzi nodod jaunajiem. Laikā, kad notiek Pasaules čempionāts, mūsu Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolas meiteņu komanda tik sekmīgi startē valsts mēroga turnīrā. Tas patiesi priecēja, bet pārdomas radīja dzeltenajā presē izlasītā anekdote. Tā vēstīja, ka blondā psiholoģe, vērodama pa sava kabineta logu iztālēm, kā zēni sporta laukumā dzenā bumbu, bijusi nesapratnē, kāpēc viens no viņiem tik skumīgi stāv tā malā. Viņš ieviesis skaidrību: bez uzbrucējiem un aizsargiem vēl ir arī vārtsargs… Nav jau tik sens laiks, kad arī es pa sava dzīvokļa logu varēju vērot, kā tuvējo māju pusaudži apdzīvo savu sporta laukumu. Nenoliegšu – nereti tā kņada tracināja, jo visiem nepietika vietas, un neslēpšu – tagad reizēm tās pietrūkst.

Komentēt

Spam protection by WP Captcha-Free

Lasītākie raksti Jaunākie komentāri "MZ" Afiša
  • Riga: Uldis Mūrnieks -- krāpnieks!...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam individ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka piedāvājam personīgos ...

  • Laure: Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam person...

  • Redakcija: Nē, nav obligāti abonēt visam gadam, periodu varat izvēlēties, be...

  • gunta: jāpasūta visam gadam uzreiz?...

No 6. līdz 21. decembrim Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā izglītojošā programma “Ottes saldie Ziemassvētki” gan pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, gan pieaugušajiem.

18. decembrī 12.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei” – sveču liešanas meistardarbnīca.

19. decembrī 14.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā radošā darbnīca “Mana Ziemassvētku eglīte”.

19. decembrī 15.00 Jaunannas Tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts “Kā pamodināt Ziemassvētku vecīti?”.

Lasīt tālāk »

Reklāma